XI Conference on Nanotechnology (Nano2024) jest cykliczną konferencją odbywającą się co dwa lata w różnych ośrodkach naukowych w Polsce. W tym roku gospodarzem i organizatorem wydarzenia jest Instytut Fizyki na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS w Lublinie przy współudziale oddziałów lubelskich Polskiego Towarzystwa Fizycznego oraz Polskiej Akademii Nauk.

Na uroczyste otwarcie zapraszamy dzisiaj, 1 lipca (poniedziałek), o godz. 9:00 do auli Instytutu Informatyki UMCS (ul. Akademicka 9, Lublin). Tematyka konferencji obejmuje najnowsze trendy i osiągnięcia w dziedzinie nanotechnologii, w tym m.in. takie zagadnienia jak: nanobiotechnologia i nanomedycyna, produkcja, metody i charakterystyka nanomateriałów, nanoelektronika i nanofotonika, nanotribiologia, podstawy chemiczne i fizyczne nanotechnologii czy praktyczne zastosowania nanotechnologii.

Wśród zaproszonych wykładowców jest wielu wybitnych specjalistów ze świata, jak również czołowi naukowcy z dziedziny nanotechnologii z ośrodków krajowych. W programie konferencji oprócz wykładów, krótkich wystąpień ustnych i sesji posterowej, zaplanowane jest także zwiedzanie Lublina oraz wydarzenia artystyczne. Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa sprzętu badawczego, aparatury próżniowej, nanomateriałów oraz urządzeń komercyjnych.

Więcej szczegółów na temat programu konferencji można znaleźć na stronie: https://nano2024.umcs.eu/

 

 

Autor:MK
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
22/07/2024
temperature icon 24°C
bezchmurnie
Humidity 66 %
Pressure 1013 hPa
Wind 8 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top