Dzielnicowy uratował życie kobiecie nad zalewem w Janowie Lubelskim. Policjant wypoczywając nad wodą w dniu wolnym od służby zauważył kobietę, która próbowała przepłynąć na pobliską wysepkę, do której wcześniej dopłynął jej pies. W pewnym momencie zaczęła się topić. Policjant bez wahania wskoczył do wody i wyciągnął kobietę.

Czasami ludzkie życie zależy od tego, że ktoś znalazł się w odpowiednim miejscu i czasie. O ogromnym szczęściu może mówić kobieta, która przebywała na janowskim zalewie wspólnie z dwoma swoimi psami. W pewnym momencie jeden z psów wszedł do wody i popłynął na oddaloną od brzegów wyspę kobieta udała się za nim nie zważając na poziom wody i zaczęła się topić.

Aspirant sztabowy Adam Kędra w dniu wolnym od służby też przebywał na plaży Dzielnicowy widział, że kobieta przebywa na plaży z psami. Jeden z psów wbiegł do wody i popłyną na oddaloną od brzegów wyspę i pomimo nawoływania kobiety nie chciał wrócić. Kobieta weszła do wody i w po pewnym czasie zaczęła się topić. Jak się później okazało kobieta nie umiała pływać wpadła w panikę gdy nie czuła dna. Gdyby nie spostrzegawczość i zdecydowana reakcja janowskiego policjanta ta sytuacja mogłaby się skończyć dla niej tragicznie. Kobieta za uratowane życie podziękowała policjantowi.

 

Źródło: Policja Lubelska

Autor:MK
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
21/07/2024
temperature icon 28°C
zachmurzenie duże
Humidity 53 %
Pressure 1009 hPa
Wind 17 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top