Właśnie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia 2 stopnia przed panującymi upałami. Będą one obowiązywać od dziś (27.06.2024) do niedzieli (30.06.2024).

[AKTUALIZACJA] Dzis 28.06.2024 IMiGW wydał ostrzeżenie przed burzami 2 stopnia w całym województwie. Prosimy na siebie uważać.

2 stopień
Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

 

 

Prognozy wskazują na wysokie temperatury, które mogą sięgać nawet 32 stopnie Celsjusza. IMGW apeluje do mieszkańców regionu o zachowanie szczególnej ostrożności, unikanie bezpośredniego kontaktu ze słońcem oraz regularne spożywanie wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ustawiło kurtyny wodne w następujących lokalizacjach: przy ratuszu, przy al. Piłsudskiego oraz ścieżce rowerowej prowadzącej wzdłuż Bystrzycy.

Służby ratunkowe przygotowują się na zwiększoną liczbę interwencji związanych z odwodnieniem i przegrzaniem organizmu. Szczególne zalecenia dotyczą osób starszych, dzieci oraz osób z przewlekłymi schorzeniami, które są najbardziej narażone na negatywne skutki wysokich temperatur. Władze województwa zalecają również unikanie ciężkiego wysiłku fizycznego w godzinach największego nasłonecznienia oraz zwracanie uwagi na stan zdrowia sąsiadów i bliskich.

Warto pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu zwierząt domowych oraz zadbaniu o nawodnienie roślin w ogrodach. Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że prognozowane warunki mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia, a także mogą powodować zakłócenia w codziennym funkcjonowaniu. Mieszkańcy województwa lubelskiego są proszeni o śledzenie komunikatów meteorologicznych i stosowanie się do zaleceń służb.

Więcej informacji na temat prognoz i aktualnych ostrzeżeń można znaleźć na stronie IMGW oraz w mediach lokalnych.

 

Źródło: IMGW-PIB

Autor:MK
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
23/07/2024
temperature icon 24°C
zachmurzenie duże
Humidity 70 %
Pressure 1015 hPa
Wind 24 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top