Jutro, 27 czerwca, o godz. 16.00 w Auli Uniwersyteckiej Wydziału Prawa i Administracji UMCS (pl. Marii-Curie Skłodowskiej 5, Lublin) odbędą się uroczyste promocje doktorów i doktorów habilitowanych. Wydarzenie to ma szczególny charakter, będąc końcowym, najbardziej radosnym akcentem wieloletniego trudu doktorantów, opieki naukowej promotorów oraz życzliwej troski wielu ogniw instytucjonalnych uczelni.

Podczas ceremonii, 15 osób uzyska stopień naukowy doktora habilitowanego, co spowoduje, że UMCS osiągnie liczbę 1359 doktorów habilitowanych wypromowanych w swojej 80-letniej historii. Rozwój tej grupy pracowników jest szczególnie ceniony, ponieważ doktorzy habilitowani wzmacniają kadrę samodzielnych pracowników naukowych, co świadczy o randze naukowej oraz prawidłowym rozwoju uczelni.

Kolejnym dowodem na rozwój naukowy uniwersytetu są wyniki w zakresie kształcenia doktorów. Podczas uroczystości promowanych będzie 64 doktorów, co zwiększy dorobek UMCS do 4827 doktorów od początku jego istnienia.

Zgodnie z tradycją akademicką, uroczyste ślubowanie odbędzie się w języku łacińskim. O oprawę muzyczną ceremonii zadbają Chór Akademicki oraz Chór Instytutu Muzyki UMCS pod dyrekcją prof. Małgorzaty Nowak.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu, które podkreśla znaczenie naukowego i edukacyjnego wkładu Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w rozwój nauki i społeczeństwa.

Autor:MK
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
21/07/2024
temperature icon 28°C
zachmurzenie duże
Humidity 53 %
Pressure 1009 hPa
Wind 17 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top