Prokuratura Rejonowa w Puławach wszczęła śledztwo w związku z wypadkiem, który miał miejsce w poniedziałek (24 czerwca) wieczorem na terenie Zakładów Azotowych „Puławy”. W wyniku zdarzenia dwie osoby doznały poparzeń i zostały przetransportowane do szpitala. Jeden z pracowników, w cięższym stanie, został przewieziony śmigłowcem do szpitala specjalistycznego w Łęcznej, natomiast drugi z lżejszymi obrażeniami trafił do szpitala w Dęblinie.

Do wypadku doszło podczas uruchamiania podgrzewacza na instalacji przygotowania gazu w Zakładzie Amoniaku Grupy Azoty Puławy.  Wszystkie niezbędne służby zostały powiadomione, a przyczyny zdarzenia są obecnie wyjaśniane. Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie, Agnieszka Kępka, podała, że śledztwo prowadzone jest w kierunku narażenia życia lub zdrowia pracowników na niebezpieczeństwo oraz spowodowania obrażeń ciała.

Prokurator przeprowadził już oględziny miejsca wypadku, a obecnie trwają przesłuchania świadków. Dodatkowo gromadzona jest dokumentacja związana z niedawnym remontem komina, ponieważ zdarzenie miało miejsce bezpośrednio po jego zakończeniu.

Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” SA, znana również jako „Grupa Azoty Puławy”, to polska firma chemiczna z siedzibą w Puławach. Specjalizuje się w wielkotonażowej produkcji nawozów azotowych. Jest jednym z największych producentów melaminy na świecie i największym polskim przedsiębiorstwem w branży wielkiej syntezy chemicznej. Od stycznia 2013 roku stanowi część Grupy Azoty.

Autor:MK
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
23/07/2024
temperature icon 25°C
zachmurzenie duże
Humidity 71 %
Pressure 1015 hPa
Wind 29 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top