Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 43-letni kierowca audi, którego wracając ze służby namierzyła policjantka lubelskiej drogówki. Mężczyzna doprowadził do kolizji z samochodem funkcjonariuszki. Uciekając stwarzał ogromne zagrożenie. W zatrzymaniu pomogli inni kierowcy. Mieszkaniec Lublina nie posiadał prawa jazdy. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami.

W niedzielę nad ranem wracająca ze służby policjanta Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie zwróciła uwagę na kierowcę audi. Mężczyzna miał problemy utrzymaniem toru jazdy. Widząc to funkcjonariuszka od razu ruszyła za pojazdem. Kierowca kontynuował bardzo niebezpieczną i agresywną jazdę. Jechał całą szerokością jezdni, nie zwracając uwagi na innych kierowców. Co chwilę zmieniał pas ruchu. Doprowadził do stłuczki z samochodem policjantki. Pościg za kierującym trwał kilka kilometrów. W ujęciu próbowali pomóc inni kierowcy. Jednak dopiero pojawienie się oznakowanego radiowozu zakończyło niebezpieczny rajd. Jak się okazało, mężczyzna wcześniej uszkodził też inne pojazdy.

Podczas badania alkomatem okazało się, że stężenie alkoholu w organizmie 43-latka wynosi ponad 2,5 promila. W trakcie legitymowania wyszło na jaw, że mieszkaniec Lublina nie posiadał prawa jazdy. Mężczyzna niebawem usłyszy zarzuty związane z kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz szeregiem wykroczeń jakich się dopuścił. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami.

Autor:MK
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
20/07/2024
temperature icon 26°C
zachmurzenie duże
Humidity 41 %
Pressure 1014 hPa
Wind 6 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top