Wczoraj w Bełżycach odbyły się długo oczekiwane zawody strażacko-sportowe, które przyciągnęły licznych widzów z całego regionu. Wydarzenie, zorganizowane na stadionie miejskim, zgromadziło drużyny żeńskie i męskie z jednostek Powiatu Lubelskiego, Ochotniczych Straży Pożarnych, które rywalizowały w różnych konkurencjach, wykazując się niezwykłą sprawnością, zwinnością i zespołowym duchem.

Już od rana stadion wypełnił się gwarem, a na trybunach zasiadły rodziny, przyjaciele oraz sympatycy straży pożarnej. Na otwarciu zawodów pojawiły się także lokalne władze, w tym burmistrz Bełżyc – Joanna Kaznowska, która podkreśliła znaczenie tego typu wydarzeń dla integracji społeczności i promocji działalności OSP.

Oto lista drużyn które brały udział:

Drużyny męskie: OSP Krasienin, OSP Wola Gałęzowska, OSP Moszenki, OSP Kliny, OSP Chmiel, OSP Pawłów, OSP Łączki – Pawłówek, OSP Piotrkówek, OSP Świdnik Duży Pierwszy, OSP Wola Przybysławska, OSP Babin, OSP Pawlin, OSP Giełczew, OSP Wojciechów, OSP Czółna, OSP Wólka Ponikiewska.

Drużyny żeńskie: OSP Kiełczewice Maryjskie, OSP Kawka, OSP Gałęzów, OSP Wola Przybysławska, OSP Radawczyk, OSP Łączki – Pawłówek, OSP Wierciszów, OSP Dragany, OSP Turka, OSP Jastków.

Zawody zostały rozegrane w następujących konkurencjach: sztafeta pożarnicza z przeszkodami  7 x 50 m wraz z ćwiczeniami bojowymi, oddzielną konkurencją była musztra.

Wyniki rywalizacji mężczyzn (sztafeta + ćwiczenia bojowe):

1.OSP Wola Przybysławska, gmina Garbów.
2.OSP Pawlin, gmina Konopnica.
3.OSP Świdnik Duży Pierwszy, gmina Wólka.

Wyniki rywalizacji kobiet (sztafeta + ćwiczenia bojowe):

1.OSP Wola Przybysławska, gmina Garbów.
2.OSP Kawka, gmina Niemce.
3.OSP Łączki-Pawłówek, gmina Borzechów.

Natomiast ” Mistrzem Musztry” zostały panie z OSP Kawka (Gmina Niemce)

Zawody zakończyły się uroczystym wręczeniem nagród. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a także gratulacje od burmistrza i przedstawicieli lokalnych władz. Organizatorzy zadbali również o atrakcje dla najmłodszych uczestników, w tym pokazy sprzętu strażackiego, konkursy oraz animacje.

Dzień zakończył się wspólnym grillowaniem i biesiadą, podczas której wszyscy uczestnicy mogli wymieniać się doświadczeniami i cieszyć się sukcesem zawodów. Wydarzenie, które stało się już tradycją w Bełżycach, po raz kolejny udowodniło, jak ważną rolę w społeczności odgrywa działalność strażaków-ochotników.

 

Autor:MK
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
23/07/2024
temperature icon 25°C
zachmurzenie umiarkowane
Humidity 48 %
Pressure 1015 hPa
Wind 16 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top