Rok szkolny w Lublinie zakończyło dziś blisko 59 tys. uczniów. Po odbiorze świadectw 27 tys. uczniów lubelskich podstawówek oraz 32 tys. ich starszych kolegów i koleżanek ze szkół ponadpodstawowych rozpoczęło wakacje.

– Mam nadzieję, że czas wakacji przyniesie naszym podopiecznym zarówno regenerację sił na kolejny rok szkolny, ale też dużo słońca i nowych, bezpiecznych przygód z rówieśnikami i bliskimi. Nauczycielom i wszystkim pracownikom naszych placówek edukacyjnych dziękuję za troskę i zaangażowanie, jakim przez cały rok szkolny otaczali uczennice i uczniów – mówi Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania.

W tym roku szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto uczyło się 24 tys. uczniów. Wśród nich było 1 800 ósmoklasistów, którzy po wakacjach rozpoczną kolejny etap edukacji. Do liceów ogólnokształcących uczęszczało blisko 12,5 tys. uczniów (w tym 2 430 w ostatnich klasach, kończących szkołę), a do techników ponad 7,4 tys. osób (w tym 1 223 uczniów w ostatnich klasach).

W placówkach prowadzonych przez podmioty inne niż samorząd w ostatnim tygodniu roku szkolnego uczyło się: 3,2 tys. uczniów szkół podstawowych, 3,3 tys. licealistów, 1 tys. uczniów w technikach.

 

 

Autor:MK
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
23/07/2024
temperature icon 25°C
zachmurzenie duże
Humidity 71 %
Pressure 1015 hPa
Wind 29 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top