W najbliższy poniedziałek o godzinie 10:00 w Lublinie rozpocznie się, konferencja naukowa pod nazwą Contemporary Mathematics Education 2024 (Instyt Matematyki UMCS – ul. Radziszewskiego 10, Lublin).

CME to największa międzynarodowa konferencja dot. dydaktyki matematyki, która jest organizowana cyklicznie (co dwa lata) w różnych miastach w Polsce i gromadzi naukowców z całego świata. Pierwszy raz w historii wydarzenie odbędzie się w Lublinie. Gospodarzem i współorganizatorem konferencji jest Instytut Matematyki Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS.

Konferencja ma charakter naukowo-dydaktyczny i skierowana jest do osób zainteresowanych nauczaniem matematyki na wszystkich poziomach edukacyjnych, m.in. metodyków zaangażowanych w doskonalenie zawodowe nauczycieli; naukowców i badaczy zainteresowanych wszystkimi aspektami nauczania i uczenia się matematyki (ustalanie pojęć i procedur matematycznych, rozwój myślenia matematycznego, interakcje nauczyciel-uczeń, procesy nauczania, analiza podręczników itp.) oraz matematyków, którzy chcą ulepszyć swój warsztat pracy.

Celami przedsięwzięcia są także: współpraca międzynarodowa z różnymi ośrodkami zajmującymi się edukacją matematyki, prowadzenie badań naukowych o charakterze międzynarodowym, wychodzenie naprzeciw potrzebom nauczycieli, metodyków i praktyków zajmujących się edukacją matematyki. Wśród zaproszonych wykładowców jest wielu wybitnych specjalistów ze świata, jak również czołowi przedstawiciele dydaktyki matematyki z ośrodków krajowych. W programie konferencji oprócz wykładów plenarnych, raportów z badań i sesji plakatowej, odbędą się także seminaria i warsztaty prowadzone przez ekspertów.

CME’24 jest wydarzeniem towarzyszącym w ramach jubileuszu 80-lecia UMCS i odbywa się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Lublin i Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Współorganizatorem konferencji jest Uniwersytet Rzeszowski.

Więcej szczegółów na temat konferencji można znaleźć na stronie: http://cme.ur.edu.pl/

 

Źródło: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

 

 

Autor:MK
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
24/07/2024
temperature icon 18°C
zachmurzenie duże
Humidity 81 %
Pressure 1012 hPa
Wind 21 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top