W środę, 19 czerwca 2024 roku w godzinach wieczornych i nocnych, przez województwo lubelskie przeszła gwałtowna burza, która spowodowała liczne zniszczenia i utrudnienia w całym regionie a także całej Polsce. Nawałnica, przyniosła ze sobą intensywne opady deszczu, silne podmuchy wiatru oraz wyładowania atmosferyczne.


Najbardziej dotknięte zostały powiaty łukowski, bialski, rycki oraz puławski. Straż Pożarna oraz inne służby ratunkowe odnotowały wiele interwencji związanych z powalonymi drzewami, uszkodzonymi budynkami oraz zalanymi ulicami. Ponadto w cały kraju trwa usuwanie skutków wczorajszej nawałnicy.

– Od wczoraj do dzisiejszego ranka mieliśmy ponad 124 interwencje – poinformował dyżurny PSP w Lublinie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województwa lubelskiego, informując o możliwości wystąpienia kolejnych burz i opadów w najbliższą sobotę (22.06.2024). Mieszkańcy regionu są proszeni o zachowanie ostrożności i unikanie przebywania na otwartym terenie podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Władze województwa apelują do mieszkańców o zgłaszanie wszelkich uszkodzeń infrastruktury oraz o pomoc sąsiedzką w razie potrzeby. Wzmocnione patrole policji i straży miejskiej będą monitorować sytuację na bieżąco, aby zapewnić bezpieczeństwo na drogach i w miejscach publicznych. Burza, która przeszła przez województwo lubelskie 19 czerwca 2024 roku, pozostawiła po sobie liczne zniszczenia i utrudnienia. Służby ratunkowe pracują nad usuwaniem skutków nawałnicy, a mieszkańcy są proszeni o zachowanie ostrożności i stosowanie się do zaleceń służb. Władze regionu monitorują sytuację i są gotowe do podjęcia wszelkich niezbędnych działań w celu przywrócenia normalnego funkcjonowania regionu.

 

Fot. OSP Krynice
Fot. OSP Krynice
Autor:MK
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
24/07/2024
temperature icon 18°C
zachmurzenie duże
Humidity 80 %
Pressure 1012 hPa
Wind 13 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top