Jesteśmy świeżo po IV Świdnik Air Festvial, a w naszym województwie szykuje się kolejna, tego typu impreza. Aeroklub Polski poinformował, że po pięciu latach wracają Centralne Pokazy Lotnicze. To będzie prawdziwa gratka dla wszystkich fanów lotnictwa. Gospodarzem imprezy będzie Aeroklub Ziemi Zamojskiej.

W tym roku okazja jest szczególna – obchody 105-lecia Aeroklubu Polskiego. Pokazy odbędą się w sobotę 29 czerwca 2024 r. na lotnisku Zamość-Mokre. W wydarzeniu zostały potwierdzone statki powietrzne takie jak FA-50 Polskich Sił Powietrznych, Lockheed Martin C-130 Hercules, Lim-2 (MiG-15 BIS) z Fundacji Eskadra czy Zespół Akrobacyjny Orliki. Wstęp na imprezę będzie darmowy.

Na uczestników wydarzenia czekają między innymi:
• samoloty odrzutowe,
• akrobaci,
• zespoły akrobacyjne,
• myśliwce,
• pokazy nocne.

Wydarzenie poprzedzą Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej, które odbędą się w dniach 24 – 29 czerwca. Już teraz zapraszamy wszystkich pasjonatów awiacji do zarezerwowania w swoich kalendarzach ostatniej soboty czerwca, aby przybyć na podniebne show do Zamościa. Organizatorzy zachęcają do śledzenia strony Centralne Pokazy Lotnicze, na której będą pojawiać się najnowsze informacje o atrakcjach.

Źródło: Aeroklub Ziemi Zamojski

Autor:MK
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
21/07/2024
temperature icon 28°C
zachmurzenie duże
Humidity 57 %
Pressure 1010 hPa
Wind 11 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top