IV Świdnik Air Festival: Sukces i ekscytacja na podniebnym wydarzeniu, tłumy odwiedzających imprezę pokazują jej potencjał a także znaczenie na lubelskiej mapie lotniczej.

IV Świdnik Air Festival zakończył się w niedzielę, przynosząc dwa dni pełne spektakularnych pokazów lotniczych, które zgromadziły tłumy entuzjastów lotnictwa z całego województwa jak i kraju. Impreza, odbywająca się w dniach 15 i 16 czerwca, była prawdziwą ucztą dla miłośników podniebnych akrobacji, nowoczesnych samolotów oraz historycznych maszyn, wystawy statycznej maszyn wojskowych a także licznych wydarzeń na scenie.

Pokazy i Atrakcje
Podczas festiwalu publiczność miała okazję podziwiać widowiskowe pokazy akrobatyczne wykonane przez najlepszych pilotów z Polski i zagranicy. Wśród najważniejszych punktów programu znalazły się pokazy grup akrobacyjnych, w tym słynna „Fundacja Biało-Czerwone Iskry”, „Orlik Team”, „Żelazny” czy najbardziej znani piloci – Artur Kielak, Łukasz Czapiela na samolocie Zivko Edge 540 oraz Marek Choim.  Oczywiście najważniejszym punktem imprezy był samolot Polskich Sił Powietrznych M346 który zrobił ogromne wrażenie na publiczności głównie z powodu efektownych manewrów oraz „ryku” silnika odrzutowego.

Historyczne Maszyny i Nowoczesne Technologie
Oprócz pokazów akrobatycznych, festiwal oferował również statyczną wystawę sprzętu wojskowego, na której można było zobaczyć zarówno współczesne, jak i zabytkowe maszyny. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się repliki samolotów z okresu II wojny światowej oraz czołgi takie jak Abrams czy Leopard. Dla wielu odwiedzających była to unikalna okazja do zbliżenia się do tych fascynujących maszyn i poznania ich historii a także porozmawiania z pilotami.

Edukacja i Rodzinna Zabawa
Organizatorzy zadbali również o aspekt edukacyjny wydarzenia. Na terenie festiwalu odbywały się warsztaty i prelekcje na temat lotnictwa, które przyciągnęły młodszych i starszych uczestników. Na dużej scenie od samego początku imprezy można było posłuchać koncertu dla maluchów. Dla najmłodszych także, przygotowano specjalną strefę z atrakcjami i zabawami, co sprawiło, że festiwal był doskonałym miejscem na rodzinny weekend. W sobotę dzień został zwieńczony koncertem Katarzyny Nosowskiej.

Sukces Organizacyjny
IV Świdnik Air Festival okazał się ogromnym sukcesem organizacyjnym. Dzięki zaangażowaniu organizatorów, pilotów oraz licznych wolontariuszy, impreza przebiegła bez zakłóceń, oferując widzom niezapomniane wrażenia. Liczne pozytywne opinie można przeczytać na profilu Facebook – wydarzenia. Bezpieczeństwo i komfort uczestników były priorytetem, co przełożyło się na pozytywne głosy i zadowolenie gości.

Festiwal zakończył się w niedzielę późnym popołudniem, niestety pokazy nocne oraz koncert Zalewskiego z powodu ulewy zostały odwołane. Organizatorzy obiecują jeszcze organizacje koncertu Zelewskiego w nowym terminie,  mimo to emocje i wspomnienia z tych dwóch dni na pewno pozostaną na długo w pamięci wszystkich, którzy wzięli w nim udział. Już teraz miłośnicy lotnictwa z niecierpliwością oczekują na kolejną edycję Świdnik Air Festival w roku 2025, mając nadzieję na jeszcze więcej niezapomnianych atrakcji.

 

Autor:MK
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
22/07/2024
temperature icon 22°C
bezchmurnie
Humidity 77 %
Pressure 1012 hPa
Wind 8 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top