Publikacja:

W dniach 19 oraz 20 czerwca 2024 roku na UMCS będzie mieć miejsce międzynarodowa konferencja V Green Week. Wydarzenie poświęcone jest aktualnym wyzwaniom związanym z zarządzaniem wodą w Europie i na świecie, a jego tematem przewodnim: „Air, Earth and Water – a walk among elements”. Konferencja rozpoczyna się w środę (19.06) od wykładu online „Water in soil”, który wygłosi dr Mateusz Łukowski z Instytutu Agrofizyki im. B. Dobrzańskiego PAN w Lublinie

Celem wydarzenia jest stymulowanie dyskusji na temat zrównoważonego i sprawiedliwego zarządzania zasobami wodnymi, które są niezbędne dla ludzi, środowiska i gospodarki. W obliczu rosnących wyzwań, takich jak zmiany klimatyczne, zarządzanie wodą staje się kluczowe dla zapewnienia trwałej przyszłości. Aby uczestniczyć w wydarzeniu wymagana jest rejestracja (link)

Konferencja jest częścią szerszej kampanii komunikacyjnej i stanowi doskonałą okazję do wymiany wiedzy, doświadczeń i dobrych praktyk między naukowcami z całego świata. Przesłanie Europejskiego Zielonego Tygodnia w 2024 roku: Woda jest istotnym wspólnym zasobem, który powinien być przekazywany z pokolenia na pokolenie. W ostatnich latach obywatele różnych części kontynentu doświadczyli gwałtownego wzrostu liczby klęsk żywiołowych, takich jak susze i powodzie, które zaostrzyły wyzwania związane z wodą w UE. Presja na zasoby wodne wynika nie tylko z wpływu zmian klimatu, ale przede wszystkim z dziesięcioleci strukturalnego niewłaściwego zarządzania tym cennym zasobem oraz z zanieczyszczenia i degradacji ekosystemu. Odporność na niedobory wody jest jednak wyzwaniem nie tylko dla UE. Na całym świecie obieg wody jest niezrównoważony, ściśle powiązany ze zmianą klimatu i utratą różnorodności biologicznej.

 

Źródło: UMCS

Autor:MK
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
23/07/2024
temperature icon 26°C
zachmurzenie duże
Humidity 73 %
Pressure 1015 hPa
Wind 16 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top