Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie mł. insp. Tomasz Gil uroczyście wprowadził dzisiaj (17.06.2024) na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Lublinie nadkom. Adama Beczka. Nowego komendanta przywitała kadra kierownicza jednostki oraz przedstawiciele władz samorządowych, prokuratury i związków zawodowych.

Dzisiaj Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie mł. insp. Tomasz Gil uroczyście wprowadził na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Lublinie nadkom. Adama Beczka. Ceremonia rozpoczęła się o godzinie 10:00 w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Nadkomisarz Adam Beczek jest absolwentem prawa na Uniwersytecie im. M. Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Służbę w Policji rozpoczął w 1998 roku, jako funkcjonariusz Komisariatu Policji w Kurowie. Przez większość służby związany jest z pionem kryminalnym. Początkowo były to stanowiska wykonawcze, a następnie zyskując doświadczenie zajmował kolejne stanowiska kierownicze. Od 21.02.2024 roku pełnił obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Lublinie.

Po uroczystym przywitaniu się ze sztandarem jednostki nadkom. Adam Beczek otrzymał gratulacje od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie oraz zaproszonych gości. Z kolei komendant Adam Beczek zabierając głos podziękował za zaufanie jakim został obdarzony. Jednocześnie podkreślił, że dołoży wszelkich starań, by poczucie bezpieczeństwa mieszkańców Lublina i powiatu lubelskiego stale rosło.

Awansu gratulowali także przedstawiciele władz samorządowych oraz kadra kierownicza KMP w Lublinie. Nadkomisarz Adam Beczek będzie teraz kierował największą jednostką w lubelskim garnizonie Policji.

 

Źródło: Policja Lubelska

Autor:MK
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
21/07/2024
temperature icon 29°C
zachmurzenie duże
Humidity 53 %
Pressure 1009 hPa
Wind 17 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top