Port lotniczy Lublin-Świdnik (LUZ) odnotowuje dynamiczny wzrost liczby lotów, co jest wynikiem intensywnych działań rozwojowych oraz rosnącego zainteresowania wyjazdami zagranicznymi w okresie wakacji. W ciągu ostatnich miesięcy, lotnisko zyskało na znaczeniu jako kluczowy węzeł komunikacyjny we wschodniej Polsce.

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie, zarząd lotniska wprowadził szereg nowych połączeń. Wśród nich znalazły się loty do popularnych destynacji europejskich takich jak Antalya, Rodos, Split, Burgas, Hurghada czy Heraklion, obecnie tygodniowa liczba lotów wynosi 36. Statystyki pokazują znaczący wzrost liczby pasażerów obsługiwanych przez lotnisko. W porównaniu do poprzedniego roku, liczba podróżnych wzrosła o ponad 20%. To oznacza, że coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z usług portu lotniczego w Świdniku, co przekłada się na większe wpływy do lokalnej gospodarki. Oprócz kierunków wakacyjnych lotnisko obsługuje standardowe loty do Londynu, Dublinu, Mediolanu oraz Warszawy i Gdańska.

Aby sprostać rosnącemu popytowi, lotnisko w Świdniku realizuje inwestycje w postaci portu cargo. Terminal cargo powstaje w odpowiedzi na zapotrzebowanie lokalnego rynku. Lotnisko wraz z terminalem cargo posiadają dogodne położenie, dobrze połączone z siecią dróg (A2, S12, S17, S19) oraz z koleją. Graniczą z Regionalnym Parkiem Przemysłowym ŚWIDNIK Sp. z o.o. Lokalizacja przy wschodniej granicy Unii Europejskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie najważniejszych przejść granicznych i terminali przeładunkowych.

Rozwój lotniska w Świdniku to także efekt owocnej współpracy z wieloma liniami lotniczymi. Regularne loty realizowane są przez takie przewoźników jak Ryanair, Wizz Air oraz LOT. Dzięki temu pasażerowie mają do dyspozycji wybór połączeń w atrakcyjnych cenach. Miejmy nadzieje, że liczba oferowanych przez lotnisko kierunków będzie stale rosnąć.

 

Autor:MK
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
23/07/2024
temperature icon 25°C
zachmurzenie duże
Humidity 70 %
Pressure 1015 hPa
Wind 29 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top