Już w najbliższy weekend w Świdniku odbędzie się IV Świdnik Air Festival. Nad bezpieczeństwem osób i nad ruchem drogowym czuwać będą policjanci. Zwracamy się z apelem o rozsądne zachowania na terenie imprezy. Kierowców prosimy o stosowanie się do znaków drogowych oraz poleceń wydawanych przez policjantów. Wszystkich zachęcamy do odwiedzenia policyjnego stoiska, gdzie zostanie przygotowanych wiele ciekawych atrakcji.

Policjantów będzie można spotkać w obrębie lotniska oraz na drogach dojazdowych, gdzie będą czuwać nad bezpieczeństwem osób i nad ruchem drogowym. Dodatkowo funkcjonariuszy ze Świdnika i z Lublina będzie można odwiedzić na terenie imprezy na specjalnie do tego przygotowanym stoisku. Policjanci zaprezentują swój sprzęt służbowy oraz pojazdy, będą przeprowadzać pogadanki oraz osobom zainteresowanym przedstawią informacje na temat pracy w policji. Będzie można przymierzyć policyjne ubranie, sprawdzić się na torze po założeniu alko i narkogogli. Dla najmłodszych będzie kącik z kolorowankami, a także spotkanie z policyjnymi maskotkami. Policjanci wystawią również stoisko historyczne.

Duże zbiorowiska ludzi przyciągają złodziei i kieszonkowców. Pamiętajmy o tym, aby wartościowe rzeczy nosić w miejscach niewidocznych i dobrze zabezpieczone. Unikajmy noszenia portfeli w tylnej kieszeni spodni jak również zwracajmy uwagę na sztuczny tłok, który może być robiony wokół nas aby uśpić czujność podczas kradzieży. Nie pozostawiajmy również rzeczy bez nadzoru.

Znajdując się w dużych zbiorowiskach, szczególną uwagę powinniśmy zwracać na najmłodszych, którzy w tłumie łatwo mogą się zgubić. Bardzo ważne jest to, by pociechę wyposażyć w opaskę lub karteczkę z danymi kontaktowymi rodziców oraz imieniem i nazwiskiem dziecka. Należy też wytłumaczyć maluchowi jak zachowywać się w razie takiej sytuacji i gdzie powinien się zgłosić.

Pamiętajmy również o odpowiedniej ochronie przed słońcem i należytym nawodnieniu organizmu – szczególnie dla osób starszych i dzieci.

Uczestników ruchu drogowego prosimy o rozsądek i bezwzględne przestrzeganie zasad ruchu drogowego. Szczególną uwagę skierujmy na oznakowanie ustawione na czas trwania pokazów.

W przypadku zagrożenia powinniśmy natychmiast powiadomić służby porządkowe, stosować się do ich poleceń i komunikatów oraz kierować się do wyjść ewakuacyjnych oznaczonymi drogami. Nie utrudniajmy dojazdu służbom ratowniczym i w miarę możliwości zachowujmy spokój. Warto zapoznać się z regulaminem imprezy, tak by wiedzieć co zrobić w sytuacji zagrożenia, gdzie znajdują się wyjścia ewakuacyjne, czego nie wolno nam wnosić itd.

 

Źródło: Policja Lubelska

Autor:MK
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
23/07/2024
temperature icon 25°C
zachmurzenie duże
Humidity 71 %
Pressure 1015 hPa
Wind 29 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top