Dziś (14.06.2024) Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Miłocinie  wraz z miejscowym Stowarzyszeniem „U Źródeł Ciemięgi” zorganizowała świetną imprezę sportową, której motto brzmiało „Moja ojczyzna, mój sport, moja duma i radość – i Ty możesz zostać olimpijczykiem”.

Wydarzenie miało na celu promowanie zdrowego stylu życia, ducha sportu oraz patriotyzmu wśród młodych uczniów. Od samego rana szkolne boisko tętniło życiem. Podczas imprezy uczniowie SP w Miłocinie pochwalili się swoimi talentami – były występy wokalne (w języku polskim i angielskim), gra na gitarze, pokaz kozłowania, jazda na rolkach i skoki na Hobby Horse. Uroczystość uświetnił też występ hip-hopowej grupy tanecznej Rarity Crew, która działa przy GOK w Wojciechowie. Obejrzeliśmy również poruszającą prezentację na temat prowadzonej w szkole akcji charytatywnej dla szkoły w Kenii, z którą przez cały rok współpracowała szkoła w ramach projektu „Rozmawiasz-Pomagasz”. Wszyscy uczestnicy „Talent Show” zostali nagrodzeni upominkami przez Wójta Gminy Wojciechów – Artura Markowskiego, Burmistrza Bełżyc – Joannę Kaznowską, Dyrektor Szkoły – Agatę Trojanowską Marzędę oraz Prezes Stowarzyszenia „U Źródeł Ciemięgi” p. Krzysztof Górecki. Patronat nad wydarzeniem objął Wojewoda Lubelski p. Krzysztof Komorski. Gościem uroczystości był także Lubelski Kurator Oświaty p. Tomasz Szabłowski.

Drugą część imprezy stanowił blok sportowy, w którym brały udział SP Miłocin, SP Palikije, SP Maszki, SP Wojciechów, SP Łubki i SP Ożarów. Uczniowie wzięli udział w wielu konkurencjach, takich jak przeciąganie liny, król strzelców w piłce nożnej, bieg na 60m, biegi długie – 600m, 800m i 1000m oraz sztafeta 5-osobowa. W każdej konkurencji nagrodzono zawodników pucharami za I, II i III miejsce.

Na imprezie nie zabrakło również licznych atrakcji dla dzieci, takich jak darmowe lody, popcorn, wata cukrowa, kiełbaski z grilla czy przygotowane przez rodziców słodkie przystawki, natomiast najmniejsi mogli dosiąść kucyka czy pozjeżdżać na „dmuchańcach” a maskotka „Pszczółka” rozdawała cukierki przekazane przez Fabrykę Cukierków „Pszczółka” z Lublina. Stoisko Wód Polskich zjawiło się z loterią nagród.

Impreza zakończyła się uroczystym wręczeniem medali i dyplomów wszystkim uczestnikom. Dzieci, pełne entuzjazmu i zapału, z pewnością zapamiętają ten dzień na długo.

Dyrektor szkoły, pani Agata Trojanowska Marzęda, podkreśliła znaczenie takich inicjatyw: „Sport to nie tylko zdrowie, ale także nauka współpracy, wytrwałości i fair play. Jesteśmy dumni, że możemy promować te wartości w naszej szkole.”

Impreza w Miłocinie pokazała, że sport łączy ludzi, daje radość i poczucie dumy z bycia częścią społeczności. Wszyscy uczestnicy, zarówno ci mali, jak i dorośli, opuścili szkolne boisko z uśmiechami na twarzach i motywacją do dalszego rozwijania swoich pasji.

 

 

Autor:MK
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
23/07/2024
temperature icon 24°C
zachmurzenie duże
Humidity 57 %
Pressure 1015 hPa
Wind 18 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top