Dziś (14.06.2024) mija 75-lecia istnienia Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Uroczystości jubileuszowe zaczynają się o godzinie 11:00 w Auli Uniwersyteckiej na Wydziale Prawa i Administracji UMCS (pl. Marii Curie-Skłodowskiej 5, Lublin).

Władze dziekańskie z okazji tego wyjątkowego jubileuszu organizują uroczyste spotkanie, aby przypomnieć o osiągnięciach Wydziału oraz gościć znakomitych prelegentów: prof. Adama Rotfelda, prof. Hannę Suchocką, prof. Marcina Wiącka i prof. Andrzeja Zolla podczas debaty pt. ,,Współczesne wyzwania państwa i prawa”. W programie przewidziano również wystąpienie prof. Anny Przyborowskiej-Klimczak (dziekan WPiA) pt. ,,Historia Wydziału Prawa i Administracji UMCS”. Uroczystości zwieńczy koncert muzyczny Bartłomieja Wąsika.

Uczestnikami wydarzenia będą m.in. przedstawiciele organów państwowych, instytucji wymiaru sprawiedliwości, organów samorządu terytorialnego, władz samorządów, reprezentanci zawodów prawniczych, byli i obecni wykładowcy Wydziału oraz goście z wielu ośrodków akademickich z kraju.

Z perspektywy minionych 75 lat możemy stwierdzić, że Wydział Prawa i Administracji zajmuje ważne miejsce w historii UMCS, a także ogólnopolskiego i lubelskiego środowiska naukowego i prawniczego. Pod względem liczby studentów zawsze należał do największych jednostek naszego Uniwersytetu. Wielu jego absolwentów i pracowników pełniło ważne funkcje w różnych organach państwa, samorządu i wymiaru sprawiedliwości. Warto dodać, że jubileusz Wydziału przypada w roku 80-lecia istnienia UMCS.

Obchody organizowane są przez Wydział Prawa i Administracji UMCS we współpracy ze Stowarzyszeniem Naukowym Pro Scientia Iuridica.

 

Źródło: UMCS

Autor:MK
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
23/07/2024
temperature icon 26°C
zachmurzenie duże
Humidity 72 %
Pressure 1015 hPa
Wind 14 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top