Dziś Prezydent Andrzej Duda zawita do Lublina i weźmie udział w Samorządowym Kongresie Trójmorza oraz Forum Gospodarczym. Co to za wydarzenie?

IV edycja Samorządowego Kongresu Trójmorza oraz Forum Gospodarczego odbędzie się w dniach 12-13 czerwca 2024 r. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie.

Kongres Trójmorza to międzynarodowe wydarzenie adresowane do administracji rządowej i samorządowej, sektora nauki i biznesu z 13 państw członkowskich Inicjatywy Trójmorza: Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Grecji, Litwy, Łotwy, Polski, Rumunii, Słowacji, Słowenii i Węgier, partnerów strategicznych: Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych, Japonii oraz regionów partnerskich z Ukrainy i Mołdawii. Odbywa się pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Trzy poprzednie edycje Kongresu i Forum Gospodarczego sprawiły, że Lublin stał się ośrodkiem ważnej debaty służącej integracji i współpracy regionów Europy Środkowo-Wschodniej. W latach 2021-2023 łącznie uczestniczyło w nich prawie 3,5 tysiąca osób z 25 krajów świata.

W tegorocznej edycji wydarzenia międzynarodowi paneliści skoncentrują się na zagadnieniach dotyczących m.in. bezpieczeństwa energetycznego, sztucznej inteligencji, gospodarki wodorowej 3W, infrastruktury m.in. trasy Via Carpatia, a także cyfryzacji społeczeństwa i zdrowia. W programie nie zabraknie Debaty Regionów, spotkań projektowych oraz części naukowej w ramach Sieci Uniwersytetów Trójmorza. Dodatkowo młodzi liderzy oraz innowatorzy zaprezentują swoje dokonania podczas wydarzeń towarzyszących.

Kongres dopełnia Forum Gospodarcze, na którym przewidziane są seminaria z obszaru cyfryzacji, zielonej gospodarki, technologii materiałowych czy innowacji oraz specjalny panel o roli kobiet w biznesie, a także stoiska wystawiennicze, spotkania B2B i strefa dla start-upów.

 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

 

Autor:MK
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
24/07/2024
temperature icon 20°C
zachmurzenie duże
Humidity 73 %
Pressure 1012 hPa
Wind 23 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top