Ofiarą oszustów działających w internecie padła 40-letnia mieszkanka Lublina. Za namową mężczyzny poznanego w sieci mężczyzny, przekazała na zagraniczne rachunki bankowe ponad milion złotych. Miała to być inwestycja w złoto. Apelujemy o zachowanie rozwagi!

Wczoraj 40-letnia mieszkanka Lublina powiadomiła policjantów o oszustwie. Kobieta oświadczyła, że na portalu randkowym poznała mężczyznę, który po pewnym czasie zaproponował jej inwestycję w złoto. Początkowo kobieta przekazywała małe kwoty i wydawało jej się, że osiąga zyski. Gdy sprawcy uśpili jej czujność pojawiła się okazja inwestycji na znacznie większa skalę. Kobieta zgodnie z instrukcjami przekazała ponad milion złotych. Jak się okazało, pieniądze trafiły na zagraniczne rachunki bankowe. Dopiero po fakcie zorientowała się, że to oszustwo i zgłosiła się na Policję.

Ostrzegamy i apelujemy o zachowanie rozwagi przy próbach inwestycji. Zanim zaczniecie inwestować, warto zapoznać się ze wszystkim zasadami, jakie dotyczą tego typu działalności. Nie należy wierzyć w zapewnienia osoby, która proponuje szybki i wysoki zysk. Nie zgadzajmy się na instalowanie na komputerze aplikacji dającej możliwość zdalnego kierowania urządzeniem, nawet jeśli rzekomy doradca inwestycyjny zapewnia, że jest to bezpieczne i jednocześnie konieczne do inwestowania. Nie należy ulegać presji i działać pod wpływem chwili. Jeśli podejrzewamy, że doszło do oszustwa, jak najszybciej skontaktujmy się ze swoim bankiem. Należy również o podejrzeniach zawiadomić Policję.

 

Źródło: Policja Lubelska

Autor:MK
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
24/07/2024
temperature icon 18°C
zachmurzenie duże
Humidity 76 %
Pressure 1012 hPa
Wind 14 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top