Katolicka Nauka Społeczna znana też jako KNS. Wielu z nas o niej słyszało ale co to jest wie już mniej osób. W zmianie tego stanu rzeczy pomocny będzie, wydany właśnie przez Instytut Wydawniczy PAX „Słownik Katolickiej Nauki Społecznej”. W maju odbyła się promocja w Warszawie a w początku czerwca przyszła kolej na Lublin.

W czwartek 6 czerwca w auli Wydziału Teologii KUL odbyła się promocja „Słownika” zorganizowana przez lubelski oddział Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana kierowany przez Marcina Sułka.  Spotkanie otworzył prof. Adam Zadroga, prorektor ds. misji i cyfryzacji KUL Promocja miała formę panelu, w którym uczestniczyli: Kamil Sulej Prezes Zarządu Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, Civitas Christiana, ks. prof. Mirosław Brzeziński, KUL, dr Magdalena Parzyszek, KUL, prof. dr hab. n. med. Jakub Pawlikowski, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, dr Dawid Kostecki, KUL, (on line) i Anna Kaszubowska, Instytut Wydawniczy PAX.

Panel moderowała Magdalena Szymaszek – Naumiuk z Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana – Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego. Jak zwykle uczestnicy wychodzili z uczuciem niedosytu gdyż obszerna tematyka „Słownika” została tylko zasygnalizowana a każda wypowiedź kończyła się stwierdzeniem, że to temat na oddzielne spotkanie. Organizatorzy zapowiadają, że tematyka panelu będzie rozwijana i kontynuowana na kolejnych spotkaniach.

 

Autor:Mateusz Kaproń
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
17/06/2024
temperature icon 16°C
zachmurzenie duże
Humidity 94 %
Pressure 1001 hPa
Wind 6 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top