Znamy terminarz nadchodzącego sezonu PKO BP Ekstraklasy. Pierwsze mecze kolejki zostały zaplanowane na 19-21 lipca – czyli po zakończeniu turnieju UEFA EURO 2024. Poniżej przedstawiamy terminarz rozgrywek.

Terminarz PKO Ekstraklasy sezonu 2024/2025

1. kolejka (20-21 lipca)

Cracovia – Piast Gliwice
GKS Katowice – Radomiak Radom
Jagiellonia Białystok – Puszcza Niepołomice
Lech Poznań – Górnik Zabrze
Legia Warszawa – Zagłębie Lubin
Motor Lublin – Raków Częstochowa
Pogoń Szczecin – Korona Kielce
Stal Mielec – Widzew Łódź
Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk

2. kolejka (27-28 lipca)

Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin
Korona Kielce – Legia Warszawa
Lechia Gdańsk – Motor Lublin
Piast Gliwice – Śląsk Wrocław
Puszcza Niepołomice – Górnik Zabrze
Radomiak Radom – Jagiellonia Białystok
Raków Częstochowa – Cracovia
Stal Mielec – GKS Katowice
Widzew Łódź – Lech Poznań

3. kolejka (3-4 sierpnia)

Cracovia – Widzew Łódź
GKS Katowice – Raków Częstochowa
Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin
Jagiellonia Białystok – Stal Mielec
Zagłębie Lubin – Puszcza Niepołomice
Lech Poznań – Lechia Gdańsk
Legia Warszawa – Piast Gliwice
Motor Lublin – Korona Kielce
Śląsk Wrocław – Radomiak Radom

4. kolejka (10-11 sierpnia)

Korona Kielce – Cracovia
Lechia Gdańsk – Zagłębie Lubin
Motor Lublin – Jagiellonia Białystok
Piast Gliwice – GKS Katowice
Pogoń Szczecin – Stal Mielec
Puszcza Niepołomice – Legia Warszawa
Radomiak Radom – Górnik Zabrze
Raków Częstochowa – Lech Poznań
Widzew Łódź – Śląsk Wrocław

5. kolejka (17-18 sierpnia)

GKS Katowice – Motor Lublin
Górnik Zabrze – Raków Częstochowa
Jagiellonia Białystok – Cracovia
Zagłębie Lubin – Lech Poznań
Legia Warszawa – Radomiak Radom
Pogoń Szczecin – Widzew Łódź
Puszcza Niepołomice – Lechia Gdańsk
Stal Mielec – Piast Gliwice
Śląsk Wrocław – Korona Kielce

6. kolejka (24-25 sierpnia)

Cracovia – Górnik Zabrze
GKS Katowice – Jagiellonia Białystok
Korona Kielce – Stal Mielec
Lech Poznań – Pogoń Szczecin
Lechia Gdańsk – Raków Częstochowa
Motor Lublin – Puszcza Niepołomice
Piast Gliwice – Zagłębie Lubin
Widzew Łódź – Radomiak Radom
Śląsk Wrocław – Legia Warszawa

7. kolejka (31 sierpnia – 1 września)

Górnik Zabrze -Lechia Gdańsk
Jagiellonia Białystok – Widzew Łódź
Zagłębie Lubin – GKS Katowice
Legia Warszawa – Motor Lublin
Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław
Puszcza Niepołomice – Korona Kielce
Radomiak Radom – Cracovia
Raków Częstochowa – Piast Gliwice
Stal Mielec – Lech Poznań

8. kolejka (14-15 września)

Cracovia – Pogoń Szczecin
GKS Katowice – Widzew Łódź
Korona Kielce – Zagłębie Lubin
Lech Poznań – Jagiellonia Białystok
Lechia Gdańsk – Radomiak Radom
Legia Warszawa – Raków Częstochowa
Motor Lublin – Górnik Zabrze
Piast Gliwice – Puszcza Niepołomice
Śląsk Wrocław – Stal Mielec

9. kolejka (21-22 września)

Górnik Zabrze – GKS Katowice
Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk
Lech Poznań – Śląsk Wrocław
Pogoń Szczecin – Legia Warszawa
Puszcza Niepołomice – Cracovia
Radomiak Radom – Korona Kielce
Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin
Stal Mielec – Motor Lublin
Widzew Łódź – Piast Gliwice

10. kolejka (28-29 września)

Cracovia – Stal Mielec
GKS Katowice – Pogoń Szczecin
Zagłębie Lubin – Radomiak Radom
Korona Kielce – Lech Poznań
Lechia Gdańsk – Widzew Łódź
Legia Warszawa – Górnik Zabrze
Motor Lublin – Śląsk Wrocław
Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok
Raków Częstochowa – Puszcza Niepołomice

11. kolejka (5-6 października)

Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin
Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa
Lech Poznań – Motor Lublin
Pogoń Szczecin – Piast Gliwice
Puszcza Niepołomice – GKS Katowice
Radomiak Radom – Raków Częstochowa
Stal Mielec – Lechia Gdańsk
Widzew Łódź – Korona Kielce
Śląsk Wrocław – Cracovia

12. kolejka (19-20 października)

Cracovia – Lech Poznań
GKS Katowice – Śląsk Wrocław
Górnik Zabrze – Stal Mielec
Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok
Korona Kielce – Piast Gliwice
Lechia Gdańsk – Legia Warszawa
Motor Lublin – Widzew Łódź
Radomiak Radom – Puszcza Niepołomice
Raków Częstochowa – Pogoń Szczecin

13. kolejka (26-27 października)

Cracovia – Motor Lublin
Jagiellonia Białystok – Korona Kielce
Lech Poznań – Radomiak Radom
Legia Warszawa – GKS Katowice
Piast Gliwice – Lechia Gdańsk
Pogoń Szczecin – Puszcza Niepołomice
Stal Mielec – Zagłębie Lubin
Widzew Łódź – Górnik Zabrze
Śląsk Wrocław – Raków Częstochowa

14. kolejka (2-3 listopada)

GKS Katowice – Korona Kielce
Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok
Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław
Lechia Gdańsk – Cracovia
Legia Warszawa – Widzew Łódź
Motor Lublin – Pogoń Szczecin
Puszcza Niepołomice – Lech Poznań
Radomiak Radom – Piast Gliwice
Raków Częstochowa – Stal Mielec

15. kolejka (9-10 listopada)

Cracovia – GKS Katowice
Jagiellonia Białystok – Raków Częstochowa
Korona Kielce – Lechia Gdańsk
Lech Poznań – Legia Warszawa
Piast Gliwice – Motor Lublin
Pogoń Szczecin – Radomiak Radom
Stal Mielec – Puszcza Niepołomice
Widzew Łódź – Zagłębie Lubin
Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze

16. kolejka (23-24 listopada)

Górnik Zabrze – Piast Gliwice
Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław
Zagłębie Lubin – Motor Lublin
Lech Poznań – GKS Katowice
Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin
Legia Warszawa – Cracovia
Puszcza Niepołomice – Widzew Łódź
Radomiak Radom – Stal Mielec
Raków Częstochowa – Korona Kielce

17. kolejka (30 listopada – 1 grudnia)

Cracovia – Zagłębie Lubin
GKS Katowice – Lechia Gdańsk
Korona Kielce – Górnik Zabrze
Motor Lublin – Radomiak Radom
Piast Gliwice – Lech Poznań
Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok
Stal Mielec – Legia Warszawa
Widzew Łódź – Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław – Puszcza Niepołomice

18. kolejka (7-8 grudnia)

Górnik Zabrze – Lech Poznań
Zagłębie Lubin – Legia Warszawa
Korona Kielce – Pogoń Szczecin
Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław
Piast Gliwice – Cracovia
Puszcza Niepołomice – Jagiellonia Białystok
Radomiak Radom – GKS Katowice
Raków Częstochowa – Motor Lublin
Widzew Łódź – Stal Mielec

19. kolejka (1-2 lutego)

Cracovia – Raków Częstochowa
GKS Katowice – Stal Mielec
Górnik Zabrze – Puszcza Niepołomice
Jagiellonia Białystok – Radomiak Radom
Lech Poznań – Widzew Łódź
Legia Warszawa – Korona Kielce
Motor Lublin – Lechia Gdańsk
Pogoń Szczecin – Zagłębie Lubin
Śląsk Wrocław – Piast Gliwice

20. kolejka (8-9 lutego)

Korona Kielce – Motor Lublin
Lechia Gdańsk – Lech Poznań
Piast Gliwice – Legia Warszawa
Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze
Puszcza Niepołomice – Zagłębie Lubin
Radomiak Radom – Śląsk Wrocław
Raków Częstochowa – GKS Katowice
Stal Mielec – Jagiellonia Białystok
Widzew Łódź – Cracovia

21. kolejka (15-16 lutego)

Cracovia – Korona Kielce
GKS Katowice – Piast Gliwice
Górnik Zabrze – Radomiak Radom
Jagiellonia Białystok – Motor Lublin
Zagłębie Lubin – Lechia Gdańsk
Lech Poznań – Raków Częstochowa
Legia Warszawa – Puszcza Niepołomice
Stal Mielec – Pogoń Szczecin
Śląsk Wrocław – Widzew Łódź

22. kolejka (22-23 lutego)

Cracovia- Jagiellonia Białystok
Korona Kielce – Śląsk Wrocław
Lech Poznań – Zagłębie Lubin
Lechia Gdańsk – Puszcza Niepołomice
Motor Lublin – GKS Katowice
Piast Gliwice – Stal Mielec
Radomiak Radom – Legia Warszawa
Raków Częstochowa – Górnik Zabrze
Widzew Łódź – Pogoń Szczecin

23. kolejka (1-2 marca)

Górnik Zabrze – Cracovia
Jagiellonia Białystok – GKS Katowice
Zagłębie Lubin – Piast Gliwice
Legia Warszawa – Śląsk Wrocław
Pogoń Szczecin – Lech Poznań
Puszcza Niepołomice – Motor Lublin
Radomiak Radom – Widzew Łódź
Raków Częstochowa – Lechia Gdańsk
Stal Mielec – Korona Kielce

24. kolejka (8-9 marca)

Cracovia – Radomiak Radom
GKS Katowice – Zagłębie Lubin
Korona Kielce – Puszcza Niepołomice
Lech Poznań – Stal Mielec
Lechia Gdańsk – Górnik Zabrze
Motor Lublin – Legia Warszawa
Piast Gliwice – Raków Częstochowa
Widzew Łódź – Jagiellonia Białystok
Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin

25. kolejka (15-16 marca)

Górnik Zabrze – Motor Lublin
Jagiellonia Białystok – Lech Poznań
Zagłębie Lubin – Korona Kielce
Pogoń Szczecin – Cracovia
Puszcza Niepołomice – Piast Gliwice
Radomiak Radom – Lechia Gdańsk
Raków Częstochowa – Legia Warszawa
Stal Mielec – Śląsk Wrocław
Widzew Łódź – GKS Katowice

26. kolejka (29-30 marca)

Cracovia – Puszcza Niepołomice
GKS Katowice – Górnik Zabrze
Zagłębie Lubin – Raków Częstochowa
Korona Kielce – Radomiak Radom
Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok
Legia Warszawa – Pogoń Szczecin
Motor Lublin – Stal Mielec
Piast Gliwice – Widzew Łódź
Śląsk Wrocław – Lech Poznań

27. kolejka (5-6 kwietnia)

Górnik Zabrze – Legia Warszawa
Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice
Lech Poznań – Korona Kielce
Pogoń Szczecin – GKS Katowice
Puszcza Niepołomice – Raków Częstochowa
Radomiak Radom – Zagłębie Lubin
Stal Mielec – Cracovia
Widzew Łódź – Lechia Gdańsk
Śląsk Wrocław – Motor Lublin

28. kolejka (12-13 kwietnia)

Cracovia – Śląsk Wrocław
GKS Katowice – Puszcza Niepołomice
Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze
Korona Kielce – Widzew Łódź
Lechia Gdańsk – Stal Mielec
Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok
Motor Lublin – Lech Poznań
Piast Gliwice – Pogoń Szczecin
Raków Częstochowa – Radomiak Radom

29. kolejka (19 kwietnia)

Jagiellonia Białystok – Zagłębie Lubin
Lech Poznań – Cracovia
Legia Warszawa – Lechia Gdańsk
Piast Gliwice – Korona Kielce
Pogoń Szczecin – Raków Częstochowa
Puszcza Niepołomice – Radomiak Radom
Stal Mielec – Górnik Zabrze
Widzew Łódź – Motor Lublin
Śląsk Wrocław – GKS Katowice

30. kolejka (26-27 kwietnia)

GKS Katowice – Legia Warszawa
Górnik Zabrze – Widzew Łódź
Zagłębie Lubin – Stal Mielec
Korona Kielce – Jagiellonia Białystok
Lechia Gdańsk – Piast Gliwice
Motor Lublin – Cracovia
Puszcza Niepołomice – Pogoń Szczecin
Radomiak Radom – Lech Poznań
Raków Częstochowa – Śląsk Wrocław

31. kolejka (3-4 maja)

Cracovia – Lechia Gdańsk
Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze
Korona Kielce – GKS Katowice
Lech Poznań – Puszcza Niepołomice
Piast Gliwice – Radomiak Radom
Pogoń Szczecin – Motor Lublin
Stal Mielec – Raków Częstochowa
Widzew Łódź – Legia Warszawa
Śląsk Wrocław – Zagłębie Lubin

32. kolejka (10-11 maja)

GKS Katowice – Cracovia
Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław
Zagłębie Lubin – Widzew Łódź
Lechia Gdańsk – Korona Kielce
Legia Warszawa – Lech Poznań
Motor Lublin – Piast Gliwice
Puszcza Niepołomice – Stal Mielec
Radomiak Radom – Pogoń Szczecin
Raków Częstochowa – Jagiellonia Białystok

33. kolejka (17-18 maja)

Cracovia – Legia Warszawa
GKS Katowice – Lech Poznań
Korona Kielce – Raków Częstochowa
Motor Lublin – Zagłębie Lubin
Piast Gliwice – Górnik Zabrze
Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk
Stal Mielec – Radomiak Radom
Widzew Łódź – Puszcza Niepołomice
Śląsk Wrocław – Jagiellonia Białystok

34. kolejka (24-25 maja)

Górnik Zabrze – Korona Kielce
Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin
Zagłębie Lubin – Cracovia
Lech Poznań – Piast Gliwice
Lechia Gdańsk – GKS Katowice
Legia Warszawa – Stal Mielec
Puszcza Niepołomice – Śląsk Wrocław
Radomiak Radom – Motor Lublin
Raków Częstochowa – Widzew Łódź

Terminy rezerwowe

24 września (dla klubów uczestniczących w kwalifikacjach UEFA)
14 grudnia
5 lutego
23 kwietnia
14 maja (dla ew. finalistów Pucharu Polski)

 

 

Źródło: https://www.ekstraklasa.org

Autor:Mateusz Kaproń
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
16/06/2024
temperature icon 16°C
zachmurzenie duże
Humidity 94 %
Pressure 1001 hPa
Wind 3 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top