W niedzielę 16 czerwca ulicami Warszawy przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „ZJEDNOCZENI DLA ŻYCIA, RODZINY, OJCZYZNY!”

Podczas drogi będzie towarzyszył Dzwon „Głos Nienarodzonych” mający budzić sumienia polityków i całego społeczeństwa. Wydarzenie poprzedzi Msza św. w intencji ochrony życia, małżeństwa i rodziny, odprawiona w kościele św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży o godz. 11.30.

Marsz ruszy po Mszy ok. godz. 12.45 w kierunku Sejmu RP a następnie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i zakończy się pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego przy Belwederze.

Marsze dla Życia i Rodziny organizowane są w celu publicznego świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci. Marsze mają pozytywny, radosny i afirmatywny wymiar. Ze względu na zmieniającą się rzeczywistość społeczno-polityczną, jak również dla uwypuklenia najważniejszych aspektów obrony życia i rodziny, każdego roku organizowane są pod innym hasłem. Zawsze jednak wyrażają oczekiwanie takich zmian społeczno-prawnych, które zapewnią pełną ochronę życia ludzkiego i praw rodziny w naszym kraju.

Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 roku w Warszawie. Na przestrzeni 18 lat, organizacji Marszu podjęło się ponad 150 miast i miejscowości, a z każdym rokiem ta liczba się powiększa.

Koordynatorem Marszów dla Życia i Rodziny jest Fundacja Centrum Życia i Rodziny Za organizacją Marszów w Polsce stoją osoby, grupy, wspólnoty i organizacje, które łączy przekonanie, że szacunek dla życia i rodziny stanowi fundament ładu społecznego.

Źródło: https://marsz.org

Autor:Mateusz Kaproń
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
16/06/2024
temperature icon 16°C
zachmurzenie duże
Humidity 94 %
Pressure 1001 hPa
Wind 2 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top