Dziś, w malowniczej miejscowości Telatyn, miało miejsce wyjątkowe spotkanie z okazji Oktawy Bożego Ciała. Grupa pań seniorek – członkiń Koła Gospodyń Wiejskich Telatyn I, zebrała się, aby uwić wianeczki na wieczorną uroczystość.

Wydarzenie zorganizowane było w lokalnym domu kultury, który na tę okazję został pięknie przystrojony kwiatami i zielenią. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przyniosły ze sobą nie tylko narzędzia do wyplatania, ale również własnoręcznie zebrane kwiaty i zioła, które wypełniły pomieszczenie świeżym, letnim zapachem.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego wprowadzenia, w którym przypomniano o symbolice wianeczków i ich znaczeniu w tradycji obchodów Bożego Ciała. Następnie seniorki oraz gospodynie przystąpiły do pracy, dzieląc się swoimi umiejętnościami i doświadczeniem. Wspólne wyplatanie wianeczków stało się także okazją do rozmów i wspomnień. Panie dzieliły się historiami z przeszłości, opowiadając o dawnych zwyczajach i tradycjach, które przez lata były kultywowane w Telatynie. Atmosfera była pełna radości i wspólnoty, a śmiech i śpiew rozbrzmiewały w całym domu kultury.

Wieczorna uroczystość, na którą przygotowywano wianeczki, będzie kulminacyjnym momentem dnia. To wyjątkowe spotkanie pokazało, jak ważne są tradycje i wspólnota w życiu lokalnej społeczności. Dzięki takim inicjatywom, młodsze pokolenia mogą uczyć się od starszych, a razem tworzyć piękne i wartościowe chwile, które pozostaną w pamięci na długo.

 

Autor:Mateusz Kaproń
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
16/06/2024
temperature icon 16°C
zachmurzenie duże
Humidity 94 %
Pressure 1001 hPa
Wind 3 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top