Wczoraj w Niedrzwicy Dużej miała miejsce uroczystość otwarcia nowego posterunku policji. Wydarzenie to zgromadziło przedstawicieli lokalnych władz, mieszkańców oraz funkcjonariuszy policji z całego regionu.

Nowy posterunek, został wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt, który ma na celu zwiększenie efektywności działań policji oraz zapewnienie większego bezpieczeństwa mieszkańcom Niedrzwicy Dużej i okolic. Budowę posterunku wykonano w systemie modułowym. Nowy obiekt wybudowany został na działce o pow. całkowitej ponad 1 000 m², która znajduje się w trwałym zarządzie KWP w Lublinie na podstawie umowy darowizny.

W uroczystości otwarcia uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji  w Lublinie – insp. Tomasz Gil, który podkreślił znaczenie nowej placówki dla poprawy bezpieczeństwa w regionie. „Nowy posterunek policji w Niedrzwicy Dużej to nie tylko inwestycja w infrastrukturę, ale przede wszystkim w bezpieczeństwo naszych obywateli. Nowoczesne wyposażenie oraz większa liczba funkcjonariuszy pozwolą nam skuteczniej reagować na potrzeby mieszkańców i lepiej przeciwdziałać przestępczości”

W otwarciu wzięli również udział Wójt Gminy Niedrzwica Duża oraz przedstawiciele lokalnych instytucji i organizacji społecznych. Podczas ceremonii otwarcia nie zabrakło także symbolicznego przecięcia wstęgi oraz poświęcenia budynku przez lokalnego proboszcza. Mieszkańcy mieli okazję zwiedzić nowy posterunek i zapoznać się z jego funkcjonowaniem.

Nowa placówka zapewni stały dyżur funkcjonariuszy, co z pewnością przyczyni się do poprawy poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców. Posterunek będzie obsługiwał nie tylko Niedrzwicę Dużą, ale także okoliczne miejscowości, w tym Niedrzwicę Małą, Strzeszkowice oraz Krężnicę Jarą. Na posterunku pełnić służbę ma 8 funkcjonariuszy.

Otwarcie nowego posterunku policji to krok w stronę podniesienia standardów bezpieczeństwa i jakości życia w Niedrzwicy Dużej, a także w całym regionie.

 

Źródło zdjęcia: Policja Lubelska
Źródło zdjęcia: Policja Lubelska
Autor:Mateusz Kaproń
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
16/06/2024
temperature icon 16°C
zachmurzenie duże
Humidity 94 %
Pressure 1001 hPa
Wind 3 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top