Sąd zastosował 3-miesięczny tymczasowy areszt dla 50-latka, który według dotychczasowych ustaleń miał znęcać się nad 70-letnią matką. Groził jej pozbawieniem życia, a w dniu interwencji trzymał nóż w dłoni i groził jej. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny włodawskiej komendy został poinformowany o awanturze w jednym z mieszkań na terenie Włodawy. Matka stwierdziła, że ma dość, kiedy syn będąc pod wpływem alkoholu wszczął kolejną awanturę. Przerażona kobieta wezwała na pomoc policjantów, którzy zatrzymali agresywnego 50 – latka. W trakcie czynności policjanci ustalili, że takie zachowania mężczyzny trwają już od dłuższego czasu. Mieszkaniec G Włodawy będąc pod wpływem alkoholu wielokrotnie wszczynał awantury ze swoją matką, wyzywał ją słowami wulgarnymi, niszczył wyposażenie mieszkania, groził pozbawieniem życia, a 31 maja br. trzymanym w ręce nożem groził jej. W związku z powyższym 50 – latek usłyszał zarzuty.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, wczoraj sąd zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w więzieniu.

Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Jeśli słyszymy o przypadkach przemocy w rodzinie, nie bądźmy bierni zgłaszajmy takie sytuacje organom i instytucjom, w ten sposób możemy zapobiec tragedii.

 

Źródło: Policja Lubelska

Autor:Mateusz Kaproń
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
16/06/2024
temperature icon 16°C
zachmurzenie duże
Humidity 94 %
Pressure 1001 hPa
Wind 3 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top