Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie został sklasyfikowany w najnowszym rankingu RUR 2024 World University Ranking. UMCS zajął 826 miejsce na świecie oraz 7 miejsce w Polsce, jednak szczególnie wyróżnił się w kilku kluczowych wskaźnikach.

Znaczny udział przychodów z badań naukowych w całkowitych przychodach uczelni (145 miejsce na 1100 uczelni) podkreśla silną pozycję badawczą oraz zdolność do pozyskiwania środków na projekty badawcze ze źródeł zewnętrznych. Stabilność finansowa UMCS, potwierdzona najlepszym wynikiem w kraju (globalnie pozycja 523), zapewnia solidne podstawy do dalszego rozwoju uczelni oraz realizacji ambitnych projektów edukacyjnych i badawczych.

Wysoka liczba kadry akademickiej w stosunku do liczby studentów (miejsce 293) świadczy o indywidualnym podejściu do każdego studenta oraz zapewnia wysoki standard nauczania. Wysoki odsetek przyznawanych stopni magisterskich i doktorskich (miejsce 295) potwierdza jakość kształcenia na poziomie zaawansowanym oraz efektywność programów studiów.

UMCS po raz kolejny udowodnił swoją wysoką pozycję na międzynarodowej scenie akademickiej, szczególnie wyróżniając się w kategoriach związanych z kadrą akademicką, przyznawanymi stopniami naukowymi oraz stabilnością finansową. Te wyniki są świadectwem nieustannego zaangażowania uczelni w zapewnianie najwyższej jakości kształcenia i prowadzenie innowacyjnych badań naukowych.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym zestawem danych rankingowych, dostępnym na portalu internetowym: https://roundranking.com/

 

Źródło: Centrum Prasowe UMCS

Autor:Mateusz Kaproń
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
17/06/2024
temperature icon 16°C
zachmurzenie duże
Humidity 94 %
Pressure 1001 hPa
Wind 6 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top