Wyrazem społecznej odpowiedzialności Lasów Państwowych jest wielofunkcyjny charakter prowadzonej gospodarki leśnej. Każdego dnia leśnicy równoważą 3 funkcje lasu: gospodarczą, przyrodniczą i społeczną. Jednym z wyrazów realizacji tej ostatniej jest szeroko pojęta edukacja przyrodniczo-leśna społeczeństwa prowadzona od lat przez nadleśnictwa na terenie całej Polski.

W roku jubileuszu 100-lecia Lasów Państwowych, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie zaprasza w dniach 10-15 czerwca br. na cykl zajęć w ramach edukacyjnego tygodnia leśnego pod nazwą ,,Odwiedź nas i zrozum Las”.

Od 10 do 14 czerwca, w wybranych placówkach kulturalnych i oświatowych zostaną przeprowadzone lekcje edukacyjne z zakresu gospodarki leśnej dla klas uczniów szkół podstawowych. Chęć uczestnictwa powinien zgłosić nauczyciel (poprzez dedykowany formularz), który weźmie udział w zajęciach wraz z grupą. Tematy zajęć, dostosowane do wieku odbiorców, będą prowadzone w duchu edukacji dla zrównoważonego rozwoju realizowanej od wielu lat przez Lasy Państwowe. Lekcjom dotyczącym gospodarki leśnej, pracy leśnika, bioróżnorodności w lasach i drewna jako super surowca będą towarzyszyły zabawy i gry edukacyjne.

Zwieńczeniem edukacyjnego tygodnia przygotowanego przez lubelskich leśników będzie leśny spacer w rodzinnym gronie połączony z ogniskiem i wspólnym biesiadowaniem, który zaplanowano w sobotę 15 czerwca o godzinie 11.00 na ścieżce edukacyjnej w Uroczysku Rejkowizna, na terenie Nadleśnictwa Świdnik. Zapraszamy wszystkich miłośników przyrody.

Warto zaznaczyć, że udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak każdy z uczestników będzie mógł wesprzeć bezdomne koty z lubelskiej fundacji Kocie Anioły poprzez dostarczenie karmy i żwirku.

Dokładne informacje związane z wydarzeniem można znaleźć na stronie internetowej www.lublin.lasy.gov.pl.

 

Źródło: www.lublin.lasy.gov.pl.

Autor:Mateusz Kaproń
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
17/06/2024
temperature icon 16°C
zachmurzenie duże
Humidity 95 %
Pressure 1001 hPa
Wind 6 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top