Po emocjonującym finale baraży, Motor Lublin świętuje awans do Ekstraklasy! To historyczny moment dla klubu oraz jego kibiców, którzy od lat marzyli o powrocie na najwyższy szczebel polskiej piłki nożnej.

Finał miał miejsce na stadionie w Gdyni, zakończył się spektakularnym zwycięstwem 2:1 nad drużyną Arki. Bohaterami spotkania byli Bartosz Wolski oraz Mbaye Ndiaye. Kibice wypełnili trybuny do ostatniego miejsca, tworząc niezapomnianą atmosferę, która na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych.

Trener Motoru, Mateusz Stolarski, podkreślił determinację i ciężką pracę swojej drużyny: „To niesamowite uczucie. Cały sezon pracowaliśmy bardzo ciężko i ten awans jest nagrodą za naszą wytrwałość. Chciałbym podziękować zawodnikom, sztabowi szkoleniowemu oraz naszym niesamowitym kibicom, którzy zawsze nas wspierali.”

Awans Motoru Lublin do Ekstraklasy to ogromny sukces dla klubu, który jeszcze kilka lat temu borykał się z problemami finansowymi i organizacyjnymi. Dzięki zaangażowaniu władz klubu, wsparciu sponsorów oraz niezłomnej woli drużyny, Motor Lublin wraca do elity polskiej piłki nożnej.

Władze miasta Lublin również nie kryją radości z sukcesu lokalnej drużyny. Prezydent Lublina, Krzysztof Żuk, zapowiedział, że miasto będzie kontynuować wspieranie klubu i już teraz planowane są inwestycje w infrastrukturę sportową, które mają na celu dalszy rozwój Motoru. Kibice z niecierpliwością czekają na kolejny sezon, w którym Motor Lublin będzie miał okazję rywalizować z najlepszymi drużynami w kraju. Awans do Ekstraklasy to nie tylko prestiż, ale także szansa na promocję miasta i przyciągnięcie nowych sponsorów.

Gratulacje dla Motoru Lublin za ten niesamowity sukces! Teraz czas na świętowanie i przygotowania do wyzwań, jakie niesie za sobą gra w Ekstraklasie.

Autor:Mateusz Kaproń
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
17/06/2024
temperature icon 16°C
zachmurzenie duże
Humidity 94 %
Pressure 1001 hPa
Wind 3 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top