Czas na herbatę – pod takim tytułem w Klubie Seniora w Telatynie miało miejsce spotkanie podczas którego, seniorzy celebrowali przypadający na 21 maja Dzień Herbaty. Wydarzenie to zgromadziło wielu uczestników, którzy mieli okazję wspólnie spędzić czas, delektując się różnorodnymi smakami z różnych zakątków świata.

Impreza rozpoczęła się od krótkiego wprowadzenia na temat historii herbaty oraz jej znaczenia w różnych kulturach. Prezentację poprowadziła pani Ewelina Galant, opiekunka Klubu oraz lokalna ekspertka w dziedzinie herbaty, która podzieliła się z uczestnikami ciekawostkami oraz praktycznymi wskazówkami dotyczącymi parzenia tego napoju. Następnie seniorzy mieli okazję spróbować różnych rodzajów herbat, w tym zielonej, czarnej, białej oraz ziołowej. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a degustacji towarzyszyły ciepłe rozmowy i wymiana doświadczeń.

Nie zabrakło również konkursów z nagrodami, uczestnicy losowali prezenty – książki związane Tomaszowskimi smakami, które przekazał dla seniorów Wójt Gminy Telatyn pan Dariusz Kozłowski.

Wśród nich znalazł się konkurs na najpiękniej udekorowaną filiżankę oraz quiz wiedzy o herbacie, który wzbudził wiele emocji i zdrową rywalizację. Dzień Herbaty w Klubie Seniora w Telatynie okazał się nie tylko okazją do degustacji tego popularnego napoju, ale także do integracji i spędzenia czasu w miłej atmosferze. Organizatorzy zapowiedzieli, że wydarzenie to stanie się coroczną tradycją, na którą już teraz czekają wszyscy uczestnicy.

Całość zakończyła się wspólnym śpiewem i zabawą przy muzyce, co dodało uroku całemu wydarzeniu. Seniorzy wracali do domów z uśmiechem na twarzy, dziękując za wspaniale zorganizowany dzień pełen nowych doświadczeń i wrażeń.

 

Autor:Mateusz Kaproń
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
16/06/2024
temperature icon 16°C
zachmurzenie duże
Humidity 93 %
Pressure 1001 hPa
Wind 3 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top