IKEA Lublin rozpoczęła zbiórkę zabawek dla najmłodszych. Zbiórka potrwa od 24 maja do 23 czerwca. Dary trafią do małych podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie.

Do akcji zapraszamy wszystkich klientów i klientki IKEA Lublin. Mamy nadzieję, że po raz kolejny nasza inicjatywa spotka się z dużą życzliwością i tak jak w latach ubiegłych także i teraz zbierzemy pokaźną liczbę zabawek. Mają one pomóc najmłodszym pacjentom choć na chwilę zapomnieć o stresie i bólu. Gdy dziecko przytula się do pluszowego przyjaciela, nie czuje się samotne. Dajemy mu namiastkę poczucia ciepła, bezpieczeństwa, dlatego każda zabawka przekazana na ten cel jest bardzo cenna. Mam również dobrą wiadomość – nasz sklep podwoi ilość zebranych darów w celu przekazania ich podopiecznym Hospicjummówi Maria Szymańska, dyrektor sklepu IKEA Lublin.

Zebrane zabawki powędrują do dzieci z Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, wspierającego najmłodszych i młodzież z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami, u których czasowo lub na stałe nie może być prowadzona opieka i leczenie w warunkach domowych.

Odwiedzający sklep IKEA w Lublinie mogą ofiarować zakupione w nim pluszowe maskotki, klocki i inne zabawki na rzecz dzieci. Na zbiórkę przygotowany został specjalnie oznakowany pojemnik w kształcie domku, który znajduje się przy Bistro (niedaleko wyjścia ze sklepu/ kas). Po zakończeniu akcji, pracownicy sklepu IKEA odwiedzą najmłodszych w lubelskim hospicjum i przekażą im zebrane zabawki.

Źródło: Agencja Public Relations ROmedia

Autor:Mateusz Kaproń
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
25/06/2024
temperature icon 22°C
zachmurzenie małe
Humidity 63 %
Pressure 1020 hPa
Wind 12 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top