Policjanci z lubelskiej drogówki zatrzymali po kilkukilometrowym pościgu 21-letniego kierowcę seata. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, uciekał. Posiadał prawomocny zakaz kierowania pojazdami i przewoził narkotyki. Pobrano od niego krew do badań. Trafił już do policyjnej celi.

Wczoraj późnym wieczorem policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie patrolowali rejon ulicy Mełgiewskiej i okolic. Około godziny 23:15 zauważyli kierującego seatem, który poruszał się bez światła. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Pościg trwał przez kilka kilometrów. Do działań włączyły się również inne załogi. Kierujący uciekając, stwarzał duże zagrożenie w ruchu drogowym. Uszkodził dwa radiowozy. Na koniec próbował uciekać pieszo. Został zatrzymany w centrum Lublina.

Za kierownicą seata siedział 21-letni mieszkaniec Lublina. W pojeździe oraz na trasie ucieczki policjanci ujawnili znaczne ilości suszu, oraz krystalicznej substancji. Wstępne ustalenia wskazują, że są to marihuana oraz mefedron. Dodatkowo zatrzymany nie posiadał uprawnień i miał zakaz prowadzenia pojazdów. Trafił do policyjnej celi.

Na chwilę obecną 21-latek musi liczyć się z zarzutami za niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę oraz kierowanie pojazdem pomimo obowiązywania zakazu, a także posiadanie narkotyków. Niewykluczone, że odpowie także za czynną napaść na policjantów. Dodatkowo zostanie ukarany za liczne wykroczenia drogowe. Mężczyzna w przeszłości był wielokrotnie notowany.

Kierowcy grozi do 10 lat więzienia.

Źródło zdjęcia: Policja Lubelska
Źródło zdjęcia: Policja Lubelska

Źródło: Policja Lubelska

Autor:Mateusz Kaproń
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
17/06/2024
temperature icon 16°C
zachmurzenie duże
Humidity 94 %
Pressure 1001 hPa
Wind 2 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top