15-latek kierując hulajnogą elektryczną wiózł 13-latka. Jadąc alejką biegnącą wokół zamojskiego zalewu stracił panowanie nad hulajnogą. Pojazd przewrócił się, a wraz z nim na chodnik z kostki brukowej upadli kierujący i pasażer. Obaj potrzebowali pomocy medycznej, załogi karetek pogotowia przewiozły ich do szpitala. Kierując hulajnogą elektryczną zachowajmy ostrożność i stosujmy się do przepisów mówiących o zasadach kierowania tego typu pojazdami.

Do zdarzenia doszło w sobotnie przedpołudnie (18 maja) na chodniku przy zalewie miejskim w Zamościu. Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że dwie osoby jechały jedną hulajnogą elektryczną. Poruszały się alejką biegnącą od strony osiedla Zamczyska w kierunku ulicy Męczenników Rotundy.

Hulajnogą kierował 15-letni mieszkaniec Zamościa, przewoził pasażera w wieku 13 lat. Prawdopodobnie jadąc zbyt szybko stracił panowanie nad hulajnogą i doprowadził do jej przewrócenia. Razem z hulajnogą na chodnik z kostki brukowej upadli kierujący i pasażer. Obaj potrzebowali pomocy medycznej, załogi karetek pogotowia przewiozły ich do szpitala. Po badaniach 13-latek wrócił do domu, a kierujący hulajnogą pozostał w szpitalu na obserwacji.

Przeprowadzone przez policjantów badanie trzeźwości wykazało, że małoletni byli trzeźwi.

Ustalamy dokładne okoliczności zdarzenia i apelujemy o rozwagę podczas korzystania z hulajnogi elektrycznej. Przypominamy, że przepisy zabraniają przewożenia hulajnogą elektryczną pasażerów. Ponadto kierujący tego typu pojazdem ma obowiązek przestrzegać ogólnych zasad bezpieczeństwa określonych w przepisach ruchu drogowego. Dodatkowo korzystając z chodnika lub drogi dla rowerów i pieszych powinien zachować szczególną ostrożność, poruszać się z prędkością zbliżoną do prędkości pieszych i ustępować pierwszeństwa pieszemu.

Źródło: https://zamosc.policja.gov.pl

Autor:Mateusz Kaproń
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
16/06/2024
temperature icon 16°C
zachmurzenie duże
Humidity 93 %
Pressure 1001 hPa
Wind 3 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top