Katedra Metodologii Nauk Pedagogicznych oraz Centrum Sztucznej Inteligencji i Programowania Komputerowego UMCS zapraszają na I Międzynarodowe Forum Metodologiczne pn. „Sztuczna inteligencja wyzwaniem dla pedagogiki”. Wydarzenie rozpocznie się w dn. 16–17 maja w gmachu Instytutu Pedagogiki UMCS (ul. Głęboka 43, Lublin).

Forum poprzedzi uroczyste przywitanie uczestników i zaproszonych gości. Następnie odbędą się eksperckie wykłady plenarne i panel dyskusyjny pt. „Rola sztucznej inteligencji w nowoczesnej edukacji”. Z kolei 17 maja oprócz eksperckich wykładów plenarnych będą miały miejsce również obrady w dwóch sekcjach. Podczas wydarzenia posłuchamy mi.in. o: nowych horyzontach w edukacji i budowaniu kompetencji w erze AI, sztucznej inteligencji w nauce języków, AI w psychologii i pedagogice twórczości, wiarygodności botów terapeutycznych w zakresie identyfikacji i korygowania ludzkich błędów poznawczych, wybranych narzędziach AI w praktyce animacyjnej czy zastosowaniu algorytmów w badaniach nad edukacją. W Forum wezmą udział znamienici goście i eksperci m.in. z Polski, Wielkiej Brytanii, Włoch i Turcji.

Inicjatywa jest głosem w debacie dotyczącej udziału sztucznej inteligencji w rozwoju pedagogiki jako dyscypliny, ale również w edukacji na wszystkich etapach kształcenia. Ekspercka dyskusja będzie zmierzać m.in. do sformułowania wstępnych ustaleń na temat umiejscowienia zagadnień pedagogicznych w kontekście wyzwań związanych z intensywnym postępem technologicznym i wykorzystywaniem sztucznej inteligencji, w tym do ponownego zdefiniowania roli i miejsca pedagoga, wychowawcy i nauczyciela w procesie nauczania, wychowania czy rehabilitacji uczniów ze zróżnicowanymi potrzebami wsparcia.

I Międzynarodowe Forum Metodologiczne odbędzie się pod patronatem Ministra Nauki Dariusza Wieczorka, Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego i Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN. Wydarzenie honorowym patronatem objęli: Wojewoda Lubelski Krzysztof Komorski, Rektor UMCS prof. dr hab. Radosław Dobrowolski oraz Prezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk.

 

Źródło: UMCS

Autor:Mateusz Kaproń
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
19/05/2024
temperature icon 18°C
zachmurzenie duże
Humidity 51 %
Pressure 1003 hPa
Wind 11 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top