Z racji obchodzonego 6 maja Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, wczoraj w miejscowym Klubie Seniorów, grupa uczestników miała okazję brać udział w specjalnym spotkaniu z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim – sierż szt. Piotr Tulej oraz sierż. Paulina Nowosad, którzy przekazali im kluczowe zasady bezpieczeństwa na drodze. Inicjatywa miała na celu zwiększenie świadomości seniorów dotyczącej ryzyka związanego z ruchem drogowym oraz pomóc im w unikaniu potencjalnych niebezpieczeństw.

Podczas spotkania policjanci omówili różne aspekty bezpieczeństwa na drodze, takie jak prawidłowe korzystanie z przejść dla pieszych, znaczenie noszenia odblaskowych elementów odzieży w warunkach słabej widoczności oraz konieczność zachowania ostrożności na skrzyżowaniach i przy przejazdach dla rowerzystów. Seniorzy mieli także okazję zadawać pytania i wyrażać swoje obawy związane z poruszaniem się po drogach.

Uczestnicy spotkania wyrazili wdzięczność dla policjantów za cenne wskazówki i obiecali stosować się do przekazanych zasad, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Wydarzenie to pokazuje, jak ważna jest edukacja seniorów w zakresie bezpieczeństwa drogowego oraz jak istotną rolę w tym procesie pełnią lokalne służby policyjne.

Autor:Mateusz Kaproń
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
19/05/2024
temperature icon 18°C
zachmurzenie umiarkowane
Humidity 81 %
Pressure 1015 hPa
Wind 14 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top