Kilka godzin po zdaniu egzaminu na prawo jazdy 18 latek wsiadł za kierownicę Opla. Długo nie pojeździł ponieważ został zatrzymany przez biłgorajską drogówkę, kiedy pędził 120 km/h w terenie zabudowanym. Mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania na 3 miesiące. Otrzymał też mandat w wysokości 2 000 złotych i 14 punktów karnych. Apelujemy o rozsądek za kierownicą.

Wczoraj około godziny 17:00 policjanci z biłgorajskiej drogówki zatrzymali w miejscowości Stara Wieś kierowcę Opla, który pędził z prędkością 120 km/h, przekraczając tym samym dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość o 70 km/h. Jak się okazało za kierownicą siedział 18 letni mieszkaniec Biłgoraja.

Sprawdzenie w systemie młodego kierowcy wykazało, że zdobył on uprawnienia tego samego dnia, kilka godzin wcześniej. Kierował pojazdem na podstawie prawa jazdy dostępnego w aplikacji mobilnej, gdyż nie został mu jeszcze wydany fizyczny dokument.

Młody mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy. Został również ukarany mandatem w wysokości 2 000 złotych i otrzymał 14 punktów karnych.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość wciąż jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, szczególnie tych, które niosą za sobą największe żniwo ofiar śmiertelnych. Apelujemy do kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Źródło: Komenda Policji w Biłgoraju

Autor:Mateusz Kaproń
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
19/05/2024
temperature icon 18°C
zachmurzenie duże
Humidity 76 %
Pressure 1015 hPa
Wind 13 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top