22-latek zabarykadował się w swoim pokoju w domu jednorodzinnym i odkręcając butlę z gazem doprowadził do wybuchu. Mężczyzna z poparzeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala. Na szczęście wcześniej dom opuściła przerażona rodzina. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w nocy przed godziną 02:00. Dyżurny opolskiej jednostki został powiadomiony o pożarze domu jednorodzinnego spowodowanym wybuchem gazu  w jednej z miejscowości na terenie gminy Wilków.

Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że do wybuchu doszło w wyniku rozszczelnienia butli gazowej do czego przyczynił się 22-letni syn zgłaszającej. Mężczyzna zabrał z kuchni butlę gazową i zamknął się w swoim pokoju grożąc wybuchem. Przerażona kobieta słysząc i czując ulatniający się gaz w ostatniej chwili wyszła razem z mężem z domu. Wówczas doszło do wybuchu.

W wyniku wybuchu gazu 22-latek z poparzeniami ciała został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala.

Policjanci na miejscu wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

 

Źródło: Policja Lubelska

Autor:Mateusz Kaproń
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
19/05/2024
temperature icon 18°C
zachmurzenie duże
Humidity 76 %
Pressure 1015 hPa
Wind 13 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top