PROO 1a

W związku z zatwierdzeniem przez Minister ds. Społeczeństwa Obywatelskiego Przewodniczącą Komitetu ds. Pożytku Publicznego zmiany planu finansowego Rządowego Programu PROO oraz otrzymaniem pozytywnej opinii zmian przez właściwe instytucje: Sejmową Komisję Finansów Publicznych oraz Ministra Finansów dofinansowane „warunkowo” wnioski w ramach edycji 2024 konkursu PROO w Priorytecie 1a zostały zakwalifikowane do dofinansowania.

Decyzja Pani Minister Agnieszki Buczynskiej pozwoli na dofinansowanie dodatkowych 14 wniosków w ramach konkursu. Dziękujemy!

Z organizacjami w najbliższych dniach skontaktują się przedstawiciele NIW-CRSO, którzy będą pełnić funkcję opiekunów, w celu przekazania informacji o przyznanej kwocie dotacji, oraz prośbą o weryfikację harmonogramów i kosztorysów w odniesieniu do przyznanej kwoty dotacji.

Oto link do listy.

 

PROO 2a

W celu prawidłowej realizacji założeń Programu PROO, w tym w zakresie przygotowania organizacji do budowania początkowych kapitałów żelaznych w roku 2024, NIW-CRSO zaplanował realizację szeregu działań mających na celu przygotowanie organizacji do realizacji skutecznych działań w kolejnych edycjach Programu.

W tym roku zorganizowane zostanie wydarzenie dotyczące tematyki kapitałów żelaznych, a także przygotowana już została darmowa publikacja informacyjno-edukacyjna na przedmiotowy temat:

Kapitały Żelazne

Kapitały żelazne mogą być dla polskich organizacji nowym źródłem finansowania ich działalności. Już od wielu lat mówi się o tej metodzie zarabiania pieniędzy, teraz przyszedł czas na działanie. Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego stworzył w ostatnich latach szereg zachęt, których nigdy wcześniej nie było: nie tylko dofinansowuje przygotowania fundacji i stowarzyszeń do zakładania kapitałów żelaznych, ale zapowiedział też dotacje do samych kapitałów. To jakby przenieść się o 10 lat w przyszłość, bo bez funduszy z programu PROO 2A pewnie co najmniej tyle czekalibyśmy jeszcze, aż organizacje utworzą własne kapitały.

Autor:Mateusz Kaproń
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
19/05/2024
temperature icon 18°C
zachmurzenie umiarkowane
Humidity 81 %
Pressure 1015 hPa
Wind 14 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top