8 kwietnia 2024 r. o godz. 18:00 w Sali Widowiskowej Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka zapraszamy na premierę spektaklu „Pierwiastki życia”, w którym przemówi do Was postać Marii Curie-Skłodowskiej, utrwalona w monumencie stojącym na placu głównym Dzielnicy Uniwersyteckiej.

Czy znasz prawdziwą Marię? Przechodzisz obok niej w drodze na zajęcia, przejeżdżasz śpiesząc się do pracy, robisz zdjęcia po obronie prac dyplomowych, ale czy wiesz kim naprawdę była patronka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie?

Odkryj historię kobiety, która zmieniła świat nauki i nie tylko! Spektakl zabierze Cię w podróż przez epokę, w której odwaga i pasja Madame Curie stały się inspiracją dla przyszłych pokoleń. W naszej opowieści Maria ma wiele twarzy – Matki, Naukowczyni, Żony, czy wreszcie Noblistki.

Poznaj z nami Marię – geniusza naukowego, wykonującego tytaniczną pracę, a zarazem skromną kobietę, która pokonała w swoim życiu liczne przeszkody, nie tracąc zamiłowania do nauki – tym razem przedstawioną przez studentki i studentów UMCS.

Sztuka „Pierwiastki życia” to połączenie dynamicznej narracji z muzyką, choreografią i scenografią. Pomysłodawczynią i producentką spektaklu jest Dyrektorka Chatki Żaka Izabela Pastuszko. Scenariuszem i reżyserią zajął się Marcin Wąsowski. Muzykę skomponował Michał Iwanek, a wokalnie młodych artystów przygotowała dr szt. Anna Michałowska-Kotynia. Wsparcie choreograficzne zapewnia aktorom Adrianna Sawczak. Scenografie opracowali studenci Wydziału Artystycznego UMCS pod kierunkiem dra hab. szt. Roberta Kuśmirowskiego.

Spektakl „Pierwiastki życia” przygotowany przez Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka jest częścią Jubileuszu 80-lecia istnienia Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

 

Źródło: Dział Komunikacji i Promocji, ACKiM UMCS Chatka Żaka

Autor:MK
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
22/07/2024
temperature icon 31°C
zachmurzenie duże
Humidity 34 %
Pressure 1011 hPa
Wind 7 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top