Jutro tj. 22 marca br. w Prywatnym Liceum im. Królowej Jadwigi w Lublinie rozpocznie się lekcja obywatelska z legendą lubelskiej Solidarności Panem Andrzejem Sokołowskim. Delegat na pierwszy zjazd solidarności, internowany więzień polityczny, uczestnik wydarzeń roku 1980 w Świdniku, wielokrotnie odznaczany przez władze wolnej Polski.

Lekcja odbędzie się na dużej sali gimnastycznej o godzinie 10:00 Lekcja obywatelska realizowana jest w ramach projektu społecznego MŁODZI GŁOSEM PRZYSZŁOŚCI 2.0 realizowanego w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Projekt społeczny MŁODZI GŁOSEM PRZYSZŁOŚCI 2.0 jest realizowany przez uczniów Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Lublinie. Zwiększamy świadomość polityczną wśród młodych osób w wieku 16-29, edukując o wpływie polityki na codzienne życie, zwracając szczególną uwagę na: zdrowie, ekologię, mieszkalnictwo czy podatki, w celu zmniejszenia apatii i wzmocnienia udział w procesie decyzyjnym na poziomie lokalnym i centralnym. W tamtej edycji projektu zostaliśmy nagrodzenie tytułem złotego wilka za najlepszą w Polsce reklamę społeczną w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii 2023 oraz otrzymaliśmy srebrnego wilka za najlepszy projekt w województwie lubelskim.

 

Źródło: https://mlodziglosemprzyszlosci.com

Autor:Mateusz Kaproń
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
14/04/2024
temperature icon 15°C
zachmurzenie duże
Humidity 79 %
Pressure 1002 hPa
Wind 16 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top