Krasnostawscy policjanci zatrzymali 51-letniego obcokrajowca, którzy przyjechał na komendę, bo chciał złożyć zawiadomienie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W sobotę krasnostawscy policjanci zatrzymali 51-letniego obcokrajowca, który przyjechał Volvo na komendę w Krasnymstawie, bo chciał złożyć zawiadomienie… Zastępca dyżurnego, który rozmawiał z mężczyzną wyczuł od niego woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad promil alkoholu! Wobec tego jego wizyta na komendzie nieco się przedłużyła. 51-latek opuścił komendę z zarzutem prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Zdjęcie z monitoringu z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym prawem, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Nowelizacja Kodeksu Karnego, która weszła w życie 14 marca br., wprowadza również możliwość konfiskaty samochodu. Jest ona obligatoryjna w przypadku, gdy kierowca prowadzi pojazd mając co najmniej 1,5 promila alkoholu we krwi. Dodatkowo, przepisy przewidują konfiskatę samochodu lub jego równowartości w sytuacjach, gdy kierowca spowoduje wypadek, mając w organizmie minimum promil alkoholu. Wprowadzone zmiany mają na celu zaostrzenie kar dla kierowców, którzy decydują się na jazdę w stanie nietrzeźwości, co ma przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach.

 

Źródło: https://krasnystaw.policja.gov.pl

Autor:Mateusz Kaproń
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
14/04/2024
temperature icon 14°C
zachmurzenie duże
Humidity 81 %
Pressure 1002 hPa
Wind 18 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top