W ostatnią sobotę (16.03.2024) władze Gminy Wólka zorganizowały wyjątkowe wydarzenie – Dzień Kobiet. Impreza ta przyniosła program obfity w różne wydarzenia kulturalne, artystyczne i społeczne, które uczciły wkład i osiągnięcia kobiet w społeczności lokalnej. Panie z gminy bardzo licznie zgromadziły się na uroczystości, aby wspólnie celebrować tę wyjątkową okazję.

Impreza rozpoczęła się od uroczystej inauguracji, podczas której Edwin Gortat – Wójt Gminy Wólka wygłosił inspirujące przemówienie, podkreślając osiągnięcia kobiet w różnych dziedzinach życia.

My dziś celebrujemy dzień kobiet 16 marca ale chciałbym żeby to święto było celebrowane każdego dnia – Mówi Wójt Gminy Edwin Gortat.

Następnie zaproszono Zuzannę Kalinkę absolwentkę Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie zaprezentowała ona swoje prace plastyczne, które przedstawiały kobiece twarze z pryzmatem na ich przeżycia. Kolejnym gościem była wybitna dr J. Ewa Leśniewska autorka książki „Sobianowice. Dobra ziemskie i ich właściciele (XVII-XX w.)”, zabrała gości w podróż przez wieki, ukazując rolę kobiet w kształtowaniu społeczności lokalnych. Kobieta spełniona, czyli jaka? Edyta Dobek – Radna Gminy Wólka poprowadziła inspirujące spotkanie, podczas którego zdefiniowała rolę kobiety spełnionej a także opowiedziała jak odnaleźć harmonię i szczęście w codziennym życiu godząc pracę samorządowca z rodziną. Nie zabrakło również wykładu na temat zdrowia kobiety wg 6 zasad św. Hildegardy który zaprezentowała Pani Iwona Skiba.

Dodatkowo podczas trwania imprezy można było skorzystać z licznych stoisk przygotowanych specjalnie dla Pań. Były to między innymi porady: zespół ekspertów udzielił cennych porad prawnych i psychologicznych, służąc wsparciem i pomocą w trudnych sprawach. Stoiska health & beauty zachęciły Panie do zapoznania się z produktami i usługi związane ze zdrowiem i urodą a słodki poczęstunek tego dnia na pewno miał zero kalorii.

Zwieńczenie imprezy to dwa występy muzyczne. Pan Wojtek Cugowski, swoim talentem umilił czas, zapewniając niezapomniane emocje i chwile relaksu, po nim wystąpił lokalny zespół Traffic Mind.

Dzień Kobiet w gminie Wólka nie tylko był okazją do świętowania, ale także do refleksji nad dalszymi działaniami na rzecz równości i sprawiedliwości społecznej zwłaszcza wśród kobiet. To wyjątkowe wydarzenie umocniło więzi społeczne oraz zainspirowało mieszkańców do dalszego dążenia do budowy otwartej i wspierającej społeczności dla wszystkich.

Oto krótka galeria zdjęć:

 

 

Autor:Mateusz Kaproń
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
14/04/2024
temperature icon 17°C
zachmurzenie duże
Humidity 79 %
Pressure 1001 hPa
Wind 19 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top