Mieszkaniec powiatu zamojskiego skorzystał z oferty nieuczciwego sprzedawcy paneli fotowoltaicznych. Zapłacił za nie ponad 20 000 zł. Niestety sprzedawca nie wywiązał się z zobowiązania, nie dostarczył paneli, nie oddał również 40-latkowi pieniędzy.

40-letni mieszkaniec powiatu zamojskiego zamierzał kupić panele fotowoltaiczne. Korzystając z ofert umieszczonych w internecie wybrał firmę zajmującą się tego typu sprzedażą. Z jej przedstawicielem nawiązał kontakt telefoniczny w lutym bieżącego roku. Ustalili ilość paneli, cenę oraz szczegółowe warunki zakupu. Ogólna suma łącznie z transportem wyniosła ponad 20 000 złotych. Zgodnie z umową 40-latek przelał pieniądze na konto firmy, która miała dokonać montażu paneli, a ta przekazała całą sumę firmie sprzedającej towar. Następnie 40-latek wysłał potwierdzenie dokonania przelewu, z przedstawicielem firmy sprzedającej panele skontaktował się również telefonicznie. Przedstawiciel zapewnił, że panele zostały wysłane. Jednak towar nie dotarł do pokrzywdzonego. 40-latek kilkukrotnie telefonował do firmy sprzedażowej pytając o przyczynę zwłoki, za każdym razem przedstawiciel zapewniał, że panele zostaną dostarczone. Jednak pokrzywdzony przestał wierzyć w zapewnienia rozmówcy – nie otrzymał towaru ani zwrotu pieniędzy i dlatego wczoraj o oszustwie powiadomił zamojskich policjantów.

Bądźmy ostrożni planując wszystkie poważniejsze inwestycje i sprawdzajmy firmy, z których usług zamierzamy skorzystać. Oszuści stosują bowiem róże sposoby, aby wyłudzić pieniądze. Czasem atrakcyjna oferta może uśpić naszą czujność i doprowadzić do podjęcia nieprzemyślanych decyzji. Nie działajmy pochopnie, sprawdźmy wiarygodność oferty. Bądźmy ostrożni przy zawieraniu jakichkolwiek umów.

 

Źródło: Policja Lubelska

Autor:Mateusz Kaproń
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
14/04/2024
temperature icon 15°C
zachmurzenie duże
Humidity 79 %
Pressure 1002 hPa
Wind 16 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top