Blisko 95 000 zł stracił 37-latek, który prawdopodobnie padł ofiarą phishingu. Mężczyzna podczas prowadzonych inwestycji stracił dostęp do swojego portfela kryptowalutowego. Następnie sprawca szybko wyprowadził wszystkie środki. Poszukujemy sprawców oraz apelujemy o rozsądek i dużą ostrożność przy transakcjach internetowych.

Do Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zgłosił się 37-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego. Mężczyzna zawiadomił o możliwości popełnienia przestępstwa przy handlu kryptowalutami. Jak wyjaśnił policjantom, od pewnego czasu interesuje się inwestowaniem w waluty elektroniczne i prawdopodobnie doszło co phishingu.

Z zawiadomienia wynika, że sprawca wykorzystując dostępne technologie podszył się pod stronę znanej firmy, a następnie przejął dostęp do portfela kryptowalutowego 37-latka. Po chwili elektroniczne waluty trafiły na inne portale i ślad po nich zaginął. Straty to blisko 95 tys. złotych.

Mundurowi badają sprawę i poszukują sprawców oszustwa. Jednocześnie apelujemy o zdrowy rozsądek oraz dużą ostrożność przy transakcjach internetowych. Nie należy udostępniać nikomu danych do logowania w bankowości elektronicznej i mobilnej, haseł do konta, jak też danych dotyczących kart płatniczych. Nie należy także instalować dodatkowego oprogramowania na urządzeniach, z których następuje logowanie do banku. Jeśli podejrzewamy, że oferowana inwestycja jest nielegalna, nie należy brać w niej udziału, a o swoich przypuszczeniach powiadomić Policję.

 

Źródło: Policja Lubelska/ https://lubelska.policja.gov.pl/

Autor:Mateusz Kaproń
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
20/04/2024
temperature icon 14°C
zachmurzenie duże
Humidity 70 %
Pressure 999 hPa
Wind 10 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top