Dotacje Fundacji mBanku to program, w którym dofinansowywany są matematyczne działania edukacyjne. Od 2014 roku dofinansowano już 600 projektów na łączną kwotę ponad 4,7 miliona złotych. Co roku, jesienią, ogłaszany jest nowy temat przewodni programu na kolejnych 12 miesięcy.  W tym roku jest to praktyczny wymiar geometrii.

Dlaczego? Okazuje się, że ta dziedzina matematyki jest dużym wyzwaniem w polskich szkołach. Tymczasem geometria to wspaniała dziedzina matematyki, która jest…wszędzie! W architekturze, na budowie, w sztuce, kuchni czy modzie. Wymyśl projekt i przekonaj do tego swoich uczniów!

Co jest dofinansowywane?

Wesprzemy pomysły, które udowodnią, że geometria jest ciekawa, inspirująca i że można jej uczyć inaczej niż tylko przy szkolnej tablicy. Mogą to być np. konkursy, specjalne lekcje, dodatkowe zajęcia, spotkania i warsztaty.

Szczególnie zależy nam na projektach indyscyplinarnych i takich, które pokażą praktyczną stronę geometrii, jej wszechobecność w naszym świecie. Zainspiruj się naszymi ebookami: Matematyka jest wszędzie, Matematyka na zielono, Środek do celu.

Kto może otrzymać dotację?

-szkoły publiczne;
-przedszkola publiczne;
-biblioteki;
-uczelnie wyższe;
-organizacje pozarządowe działające dłużej niż 1 rok (zarejestrowane w KRS).

Kto może uczestniczyć w dofinansowanych działaniach?

Odbiorcami powinny być dzieci i młodzież szkolna (do końca edukacji w szkole średniej). W projektach mogą również uczestniczyć studenci, nauczyciele, rodzice i opiekunowie oraz społeczności lokalne.  Projekty powinny odnosić się do tematu przewodniego aktualnie ogłoszonego przez mFundację. Od października 2023 do września 2024 jest to geometria. Kwota dofinansowania nie jest z góry określona. Budżet projektu powinien być dostosowany do jego charakteru i liczby uczestników. Projekt może trwać maksymalnie 12 miesięcy. Jeden projekt może otrzymać finansowanie tylko raz. Jedna szkoła/organizacja może składać dowolną liczbę wniosków w ciągu roku. Warunkiem złożenia kolejnego wniosku jest rozliczenie poprzedniej dotacji. Fundacja nie dofinansowuje projektów już trwających w momencie złożenia wniosku. Wnioski o przyznanie dotacji rozpatrujemy przez cały rok, raz w miesiącu. O przyznanych dotacjach informujemy na bieżąco mailem oraz na stronie mFundacja.pl w zakładce „Aktualności”.

 

Jak uzyskać dotację?

Przeczytaj regulaminy dostępne na stronie

 

Dokumenty potrzebne do złożenia wniosku?

1. Aktualny KRS (dotyczy NGO);

2. Akt powołania szkoły/przedszkola/uczelni;

Wniosek z załącznikami prześlij na adres fundacja@mbank.pl

 

Kiedy przyjmowane są wnioski?

Do kiedy przyjmujemy wnioski? Kiedy oceniamy wnioski?
Październik/Listopad 13.11 20.11
Grudzień 11.12 18.12
Styczeń 9.01 16.01
Luty 6.02 13.02
Marzec 6.03 13.03
Kwiecień 4.04 10.04
Maj 8.05 15.05
Czerwiec 5.06 12.06
Lipiec 3.07 10.07
Sierpień 31.07 7.08
Wrzesień 28.08 4.09
Październik 2.10 9.10

 

Źródło: https://www.mbank.pl/mfundacja/dotacje/

Autor:MK
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
22/07/2024
temperature icon 31°C
zachmurzenie duże
Humidity 44 %
Pressure 1011 hPa
Wind 10 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top