Wczoraj w lokalnym Klubie Seniora w Krynicach miały miejsce fascynujące zajęcia z zakresu bezpieczeństwa w internecie, skierowane specjalnie do seniorów. Spotkanie było inicjatywą mającą na celu zwiększenie świadomości starszych użytkowników na temat zagrożeń związanych z korzystaniem z internetu oraz dostarczenie praktycznych wskazówek, jak skutecznie chronić się przed różnego rodzaju oszustwami online.

W ramach zajęć specjalny gość, ekspert ds. bezpieczeństwa cyfrowego, poprowadził interaktywne warsztaty, w trakcie których omówiono kluczowe aspekty bezpiecznego korzystania z internetu. Seniorzy mieli okazję zdobyć wiedzę na temat ochrony prywatności, rozpoznawania fałszywych wiadomości, unikania oszustw oraz korzystania z bezpiecznych haseł. Prowadzący podkreślali znaczenie ostrożności podczas korzystania z e-maili oraz mediów społecznościowych, a także edukowali uczestników na temat najnowszych zagrożeń online. W trakcie prezentacji poruszono również kwestie związane z cyberprzemocą oraz sposoby ochrony przed nią.

Po części teoretycznej odbyły się praktyczne ćwiczenia, podczas których seniorzy mieli możliwość samodzielnie sprawdzić, jakie ryzyka mogą się pojawić podczas codziennego korzystania z internetu. Ćwiczenia obejmowały rozpoznawanie fałszywych linków, analizę podejrzanych wiadomości czy testowanie silnych haseł. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a atmosfera była pełna zaangażowania i chęci nauki. Seniorzy wyrazili wdzięczność za możliwość udziału w tego typu szkoleniach, które pomagają im lepiej zrozumieć i radzić sobie w dzisiejszym cyfrowym środowisku. Klub Seniora planuje kontynuować serię edukacyjnych spotkań, aby stale wspierać starszych użytkowników w rozwijaniu umiejętności bezpiecznego korzystania z internetu.

Drodzy seniorzy dużo słyszy się o oszustwach w których ludzie tracą oszczędności życia. W trosce o was są te zajęcia, korzystajcie i zapamiętajcie to co was tutaj nauczono a będziecie bezpieczniejsi – Mówi Wójt Gminy Krynice Jacek Wiśniewski

 

Autor:Mateusz Kaproń
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
14/07/2024
temperature icon 26°C
zachmurzenie małe
Humidity 90 %
Pressure 1013 hPa
Wind 24 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top