„Na rzecz dobra wspólnego” to zadanie realizowane przez Fundację Rozwoju Gospodarki i Innowacji im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lublinie od 01.08.2023 roku. W ramach zaplanowanych działań wsparciem zostało objętych 70 osób zamieszkujących województwo lubelskie, zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Ruszyły pierwsze zajęcia w Garbowie oraz Jastkowie. Są to warsztaty edukacyjne dotyczące zagadnień z zakresu bezpiecznego korzystania z nowoczesnych usług bankowych (karty płatnicze, rachunki internetowe), ochrony przed cyberprzestępczością w odniesieniu do finansów osobistych, bezgotówkowych instrumentów płatniczych, budowania wiarygodności finansowej, bezpieczeństwa w handlu, konstruowania i zarządzania budżetem domowym, optymalizacji wydatków, racjonalnego oraz bezpiecznego oszczędzania i inwestowania, upowszechniania znaczenia oszczędności dla gospodarki, świadomego korzystania z kredytów i pożyczek, ukazania konsekwencji zadłużenia, unikania pułapki kredytowej, zarządzania finansami i planowania przyszłości finansowej, zwłaszcza w warunkach niepewności, bezpiecznego korzystania z bankowości elektronicznej i elektronicznych instrumentów płatniczych. W trakcie warsztatów trenerzy promują także proekologiczne zachowania oraz patriotyzm gospodarczy na przykładzie działalności Eugeniusza Kwiatkowskiego – jego myśli ekonomicznej szanowanej przez wszystkie środowiska społeczno-polityczne w Polsce.

Jesteśmy zachwyceni, uświadomiliśmy sobie, jak trzeba uważać w świecie internetu i telefonu i na co zwrócić uwagę rozmawiając z potencjalnym oszustem – mówi seniorka

Fundacja zrealizowała również kampanie medialną dotyczącą zagrożeń czyhających na seniorów. Oto krótki filmik:

 

Poniżej przedstawiamy galerię z warsztatów:

 

Autor:Mateusz Kaproń
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
14/07/2024
temperature icon 32°C
zachmurzenie małe
Humidity 75 %
Pressure 1013 hPa
Wind 6 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top