24 listopada to uroczyste obchody jubileuszu 30-lecia Wydziału Politologii i Dziennikarstwa UMCS, w których wezmą udział przedstawiciele ośrodków naukowych z Polski, władz samorządowych, a także społeczność akademicka Uniwersytetu.

Podczas uroczystości zostanie zaprezentowana historia jednostki, z uwzględnieniem sylwetek wybitnych naukowców, którzy przyczynili się do jej rozwoju. W ostatnich 30 latach działalności Wydział intensywnie rozwijał się na wielu polach: uprawnień do nadawania stopni naukowych, oferty dydaktycznej, specjalizacji kadry naukowej, organizacji studenckich i infrastruktury. Od 2020 r. mieści się na Kampusie Zachodnim UMCS przy ul. Głębokiej 45. W ramach obchodów jubileuszu społeczność wydziałowa zadecydowała o przeniesieniu nazw patronów sal z byłej siedziby przy pl. Litewskim 3 (Aula im. Ignacego Daszyńskiego, Sala Rad Naukowych im. prof. Ziemowita Jacka Pietrasia) do obecnie zajmowanego obiektu.

Na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS funkcjonują trzy instytuty badawcze: Instytut Nauk o Polityce i Administracji, Instytut Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach oraz Instytut Stosunków Międzynarodowych. W ofercie dydaktycznej Wydziału znajduje się dwanaście kierunków studiów (w tym dwa anglojęzyczne): politologia, stosunki międzynarodowe, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, bezpieczeństwo narodowe, produkcja medialna, społeczeństwo informacyjne, International Relations, administracja i zarządzanie publiczne, administracja publiczna, public relations i zarządzanie informacją, IT Cyber Security, nowe media. W roku akademickim 2023/2024 na Wydziale studiuje blisko 1900 osób, w tym 430 obcokrajowców. To jedna z najbardziej umiędzynarodowionych jednostek naukowo-dydaktycznych Uczelni.

 

Źródło: Rzecznik Prasowy UMC

Autor:Redakcja
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
29/05/2024
temperature icon 25°C
zachmurzenie duże
Humidity 50 %
Pressure 1013 hPa
Wind 17 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top