Gala Startups WAB to wyjątkowe wydarzenie, które ma na celu  nie tylko podsumować realizację 4 letniego projektu platforma startowa Wschodni Akcelerator Biznesu, która była finansowana w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia na lata 2014-2020, ale także pokazać efekty pracy zespołów Startupowych ich produktów  i usług. Będzie to również wyśmienita okazja do wymiany doświadczeń i wypracowania zagadnień, które na przyszłość będą wskazówką dla Startupów.

Na program wydarzenia składają się prelekcje zaproszonych gości, w tym również instytucji wdrażających fundusze UE, Startupów, Debata, Pitch inwestorski 6 Startupów  w ramach konkursu The One – Najlepszy Startup WAB. Podczas Gali, w strefie wystawienniczej Startup, będzie możliwość sprawdzenia dotknięcia oraz posmakowania nowatorskich rozwiązań młodych spółek.

 

Udział w briefingu wezmą:

Tomasz Szymajda – Prezes PPNT

Paweł Maj Prezydent Puław

Paweł Olejnik Za-ca prezesa PARP

Michał Mulawa Wicemarszałek Województwa Lubelskiego

Artur Soboń sekretarz stanu Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Krzysztof Szulowski Poseł na Sejm

 

Rejestracja na wydarzenie: https://www.demo-day.pl/

Przybliżając szczegóły projektu, w okresie czterech lat w WAB wyinkubowano 315 innowacyjnych młodych zespołów startupowych. Udzielone przez Ekspertów platformy wsparcie mentoringowe, menadżerskie oraz finansowe pozwoliło spółkom na opracowanie unikalnej propozycji wartości oraz oferty innowacyjnych produktów/usług. Wielu Zespołom udało się już wprowadzić produkt lub usługę na rynek i osiągać pierwsze zyski,  łącznie nasz startupy uzyskały ponad 122 mln zł na rozwój spółek  oraz nawiązały relacje biznesowe z wieloma podmiotami, które doceniły innowacyjne rozwiązania.

 

źródło: Puławski Park Naukowo-Technologiczny

Autor:Redakcja
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
22/06/2024
temperature icon 30°C
zachmurzenie małe
Humidity 47 %
Pressure 999 hPa
Wind 11 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top