Wizualizacje mappingu na fasadzie Centrum Spotkania Kultur. Autorka: Karolina Panasiuk, Science Now / Foto: Marcin Mularczyk, FotoRadar

Od 17 września w Centrum Spotkań Kultur odbędzie się tydzień Direction Earth/Space. Wydarzenie organizowane jest przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA)

 

Program otwarty Direction Earth/Space to wszystko, co chcielibyście wiedzieć o obserwacjach satelitarnych i naukach kosmicznych, ale boicie się zapytać. Podczas spotkań, wykładów i warsztatów on-line i na miejscu w Lublinie wybitni eksperci i ekspertki opowiedzą w przystępny sposób o wykorzystywaniu obserwacji satelitarnych i badań przestrzeni kosmicznej w codziennej pracy i w nowych przedsięwzięciach (społecznych, artystycznych i biznesowych). Dołącz do programu otwartego i sięgnij po inspirację od najlepszych! Wydarzenie podkreśli obecności Sławosza Uznańskiego, astronauty projektowego Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) na wydarzeniu, obecnie Łodzianin oczekuje na lot w misji kosmicznej.

Wydarzenie przygotowano z myślą o lubelskich przedsiębiorcach, rozważających rozwój w sektorze kosmicznym. Szanse te wyraźnie wzrosły, gdyż Polska właśnie znacząco zwiększyła swoją składkę do ESA, gwarantując blisko 300 mln EUR.

Powiązane
Scroll to Top